Žemaičių Naumiestyje – vaikų rašytojų muzikos grupė „Knygų vaikai“

Švėkšnos ir Žemaičių Naumiesčio bibliotekose lankėsi ilgai laukta muzikos grupė vaikams (ir ne tik vaikams) „Knygų vaikai“.

Jos nariai Tomas Dirgėla ir Justinas Žilinskas – gerai žinomi populiarių knygų vaikams rašytojai. Grupė koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, aplanko lietuvių
bendruomenes.

Susirinkusieji įsitikino, kad rašytojai ne tik rašo knygas, bet gali surengti linksmą koncertą. Tad šėlionių šokio ritmu, gerų emocijų ir juoko netrūko viso koncerto metu. Rašytojai atliko savo kūrybos dainas, kurios nesudėtingos, lengvai įsimenančios, linksmos ir sugundančios kartu padainuoti. Skambėjo dainos apie traukinuką, šeškus, atlikta daina „Mes mylim knygą“, kurią, pasak autorių, sukurti įkvėpė noras vaikus sudominti skaitymu netradiciniu būdu – pasitelkiant muziką.

Buvo ne tik linksma, bet ir informatyvu, vyko abipusis bendravimas: Tomas su Justinu uždavinėjo klausimus vaikams, vaikai – rašytojams. Jaunieji skaitytojai atlikėjų klausinėjo įvairiausių dalykų, domėjosi, kada jie parašė savo pirmąsias knygas, ką veikia kai nerašo. T. Dirgėla sakė, kad knygų rašymas – pati maloniausia veikla, kad jau būdamas 14-os jis žinojo, kad nori būti rašytoju.

Koncerto pabaigoje skambėjo plojimai, vaikai prašė autografų ir nuotraukos. Šis susitikimas buvo proga pasveikinti vaikus, įveikusius iššūkį „Vasara su knyga“ ir įteikti jiems dovanėles.