Žemaitijos regione beveik 100 parduotuvių AIBĖ darbuotojų jungiasi prie „Darom 2014“ akcijos

silutes prekyba silute naujakuriu parduotuveDidžiausias Lietuvoje prekybos įmonių aljansas AIBĖ yra puikus pavyzdys, kaip paprasta apjungti daugiau nei 140-ies parduotuvių darbuotojus ne tik darbui, bet ir vieningam rūpesčiui gamta – aljansas ir šiais metais jungiasi prie visoje Lietuvoje vykstančios aplinkos tvarkymo akcijos „Darom“.

Beveik šimtas AIBEI priklausančios bendrovės „Šilutės prekyba“ darbuotojų jau balandžio viduryje prisijungė prie švarinimosi akcijos.

„Mes tvarkomės visada – tikrai nelaukiame „Darom“ akcijos pradžios, kad galėtume pasirūpinti savo aplinka. Žinoma, tokios akcijos žmones priverčia labiau susimąstyti apie gamtos gerovę ar padaryti darbus, kuriuos ilgai atidėliojo – pasodinti medelį, nudažyti tvorą ar tiesiog sutvarkyti nulūžusias medžių šakas. Šios akcijos nėra skirtos vien šiukšlių rinkimui, pavyzdžiui, vasaros metu kiekvieną AIBĖ parduotuvę papuošiame vazoninėmis gėlėmis – nuolatiniai pirkėjai tai pastebi ir vertina“, – sako bendrovės „Šilutės prekyba“ direktorius Egidijus Kuzminskas.silutes prekyba juknaiciai

E.Kuzminskas pasakoja, kad jų AIBĖ parduotuvių tinklas 100 proc. pajėgumu renka makulatūrą bei polietileną, nebenaudojamus elementus ir elektros lemputes – per metus surenkama net 25 tonos makulatūros ir 5-6 tonos plastiko. „Aplinkos tvarkymas ir gamtos saugojimas mums nėra vienadieniai darbai“, – sako E.Kuzminskas.

Parduotuvių darbuotojai aktyviausiai savo parduotuvių vidų, išorę bei teritoriją aplink parduotuves švarino Šilutės bei Pagėgių savivaldybių – Šilutės, Pagėgių, Rusnės, Kintų, Žemaičių Naumiesčio, Vainuto, Juknaičių, Rukų, Saugų, Vilkyčių, Šylių, Degučių, Žemaitkiemio, Šilgalių, Piktupėnų ir Sakūčių – apylinkėse.

Didžiausias parduotuvių skaičiumi Lietuvoje ir Latvijoje prekybos įmonių aljansas AIBĖ įkurtas 1999 m. ir vienija daugiau kaip 300 prekybos įmonių, valdančių per 1000 parduotuvių tinklą Lietuvoje ir Latvijoje. Kartu su Latvijos prekybos įmonėmis, prekybos įmonių aljanso AIBĖ darbuotojai šiemet sutvarkė daugiau kaip 300 tūkst. kv. m. plotą abiejose šalyse. Aljanso narė bendrovė „Šilutės prekyba“ Šilutės ir Pagėgių savivaldybėse valdo 25 maisto prekių parduotuves.