Žemdirbiai skelbia akciją „Kas didesnis skrudžas: prekybininkas ar perdirbėjas?”

Šiandien, vasario 6 d. prie didžiausių pieno perdirbėjų ir mažmeninių tinklų administracinių pastatų visoje Lietuvoje paskelbta akcija tokiu pavadinimu.

„Situacija pieno rinkoje kaista. Jau eilę metų smukimą patirianti pieno gamintojų rinka patiria smūgį po smūgio. Vilkinamas ES paramos projektų tvirtinimas, dienomis augančios statybų projektų sąmatos, griežtėjantis kontrolė- tik keletas iš iššūkių, su kuriais susiduria žemdirbiai. Tačiau paskutinį pieno lašą iš ūkininkų kantrybės taurės nusiurbė žinia apie beveik 2 kartus mažinamą pieno kainą. Patys mažiausi gamintojai sunkiai pagamintą produkciją pardavinės vos už keliolika centų! Retas ūkininkas pieną parduos brangiau, nei yra jo savikaina. Žemdirbius stebina ir tai, kad prekybos centrų lentynose pieno produktų kainos išlieka aukštumose. Vartotojai pieno produktus perka bene didžiausiomis kainomis ES. Taigi, jei ūkininkui atitenka mažoji dalis, kas dominuoja rinkoje ir pasiima didžiausią pelno dalį? Formalios diskusijos neveiksmingos, todėl žemdirbiai imasi iniciatyvos ir siekia atsakyti į klausimą: Kas didesnis skrudžas: prekybininkas ar perdirbėjas?

Taiki protesto akcija vyks prie didžiausių pieno perdirbėjų ir mažmeninių tinklų administracinių pastatų visoje Lietuvoje. Žemdirbiai skelbia:

Mes protestuojame prieš:

  • Mažiausią iš ūkininkų perkamo žaliavinio pieno kainą ES
  • Didžiausias pieno ir jo produktų kainas vartotojams
  • Prekybininkų ir perdirbėjų nevaldomą norą grobti

Mes protestuojame už:

  • Sąžiningą pridėtinės vertės pasiskirstymą maisto grandinėje
  • Teisingas maisto kainas vartotojams
  • Ūkių išlikimą

Mes reikalaujame:

Įvykdyti realias trišales derybas tarp ūkininkų, perdirbėjų ir prekybininkų. Derybose turi dalyvauti sprendimų priėmėjai, o ne jų statytiniai!

Nustoti šantažuoti Lietuvos valstybę nuolat mažinant kainas ir stumiant ūkininkus reikalauti už tai kompensacijų iš nacionalinio biudžeto!

Šia akcija siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neteisingą kainos pasiskirstymą maisto grandinėje ir pakviesti prekybininkų ir perdirbėjų sprendimų priėmėjus į tiesiogines derybas dėl teisingos kainodaros tiek pirkėjams, tiek pieno gamintojams”, – teigiama pranešime.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ LIETUVOS GRŪDŲ AUGINTOJŲ ASOCIACIJA