Kovo 20-oji Pasauline Žemės diena paskelbta neatsitiktinai – tai pavasario lygiadienis, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas šiaurinio Žemės pusrutulio kampeliuose, o pietiniame Žemės pusrutulyje šią dieną būna rudens lygiadienis. Žemės dieną pasaulis mini jau 43-ius metus, Lietuva – daugiau nei du dešimtmečius.
Švėkšnos neįgaliųjų draugijos pirmininkė Ingrita Riterienė, su aktyviausiais nariais pasitarusi, nusprendė, kad kovo 20-oji – puiki proga pagalvoti apie mūsų planetą Žemę ir pakviesti bendruomenę į renginį, skirtą šiai dienai.
Besirenkančiuosius į seniūnijos salę maloniai nuteikė paukščių balsų įrašai, o draugijos moterų paruošta paroda „iš naminių atliekų“ stebino ir vertė mąstyti apie aplinkos puoselėjimą ir saugojimą.
Švėkšniškė fotografė Danutė Gailiūnienė rodė skaidres, kuriose užfiksuoti vienas už kitą nuostabesni gamtos vaizdai nepaliko abejingų, o mažieji darželio ugdytiniai iš nuostabos net garsiai aikčiojo.
Poezijos posmais apie Žemę prabilo „Tėviškės“ draugijos pirmininkė Ona Pintverienė, literatūrinę – muzikinę programą tęsė darželinukai (vad. J.Rumšienė), „Saulės“ gimnazijos skaitovai, kuriems pasiruošti padėjo bibliotekininkė R.Šarkienė, prozą „Laiškai Žemei“ skaitė mokytoja R.Zagurskienė. Savo kūrybą skaitė neįgaliųjų draugijos narė Stasė Norkienė, o neįgaliųjų mišrus vokalinis ansamblis (vad. J.Rumšienė) savo premjeriniu pasirodymu vainikavo renginį.
Žemės diena primins, kad ją reikia saugoti, mylėti, neteršti, o neįgaliųjų draugijos moterų darbštuolių kūrybinis darbas miestelio centre esančiame skverelyje, prieš šv. apaštalo Jokūbo bažnyčią, tebus nuoširdžiausiu sveikinimu Žemei, kuriuo švėkšniškiai ir svečiai galės pasidžiaugti iki pat Velykų.
Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi, o Pasaulinė Žemės diena gal ir netiesiogiai, bet priminė, kad galima konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo.
Atrodytų, tokie nereikšmingi dalykai – popieriaus, elektros ir vandens taupymas, atliekų rūšiavimas, plastiko naudojimo mažinimas buityje, ekologiškų valymo ir skalbimo priemonių naudojimas – padeda tausoti Žemės išteklius ir saugoti mūsų planetą. Darykime tai kiekvienas savo kieme, namų aplinkoje, darbo vietoje. Kiekvieną dieną.
Švėkšnos neįgaliųjų draugija džiaugiasi pavykusiu renginiu ir tuo, kad nė vienas neliko nuošalyje. Visi krūvon sudėję po savo darbo kruopelę, parodė nuoširdžią meilę ir pagarbą Žemei – maitintojai, Žemei – gyvybės nešėjai.
Rašyti atsakymą