Žemės dieną Švėkšnos neįgalieji sukūrė gyvybės medį

gyvybes medis sveksnaPenktadienį, minėdami Žemės dieną, Švėkšnos neįgaliųjų draugijos nariai vadovaujami pirmininkės Ingritos Riterienės, per keletą valandų intensyvaus darbo, sukūrė ypatingą simbolį – Gyvybės medį, kuriuo papuošė miestelio erdvę.

Pasak lietuvių kilmės archeologės ir antropologės Marijos Gimbutienės: „Visa, kas gyva, – žemės maloningumo įrodymas. Kiekvienas žemės pagimdytas daiktas sklidinas jos suteiktos gyvybės jėgos. Medis, gėlė, akmuo ir žmogus – visa iš žemės. Jie visi kupini žemės duotos jėgos, nors kiekviename gyvame daikte jos yra įvairaus pavidalo”.

Medis – labai svarbus kiekvieno žmogaus gyvenime. Augame, bręstame ir pasenstame apsupti gamtos, kurioje labiausiai išsiskiria medžių siluetai. Šį gamtos stebuklą žmogus ne tik mato, bet ir stengiasi įvairiose gyvenimo sferose savitai atkurti.

Švėkšnos neįgaliųjų draugijos kūrybinių dirbtuvių komandai visuomet labai aktuali ekologijos tema, o minėdami Žemės dieną, dar kartą stengėsi atkreipti visuomenės dėmesį į ekologiją, tad neatsitiktinai savo kūrybai ir buvo pasirinktos atliekos – stiklo šukės.

Sukurtu traukos objektu bus galima džiaugtis iki pat šv. Velykų.