Žemės ir valstybinės nuomos mokesčio lengvatos pensininkams ir neįgaliesiems

mokestis-uz-zeme-61368077Rajono politikai komitetuose jau pritarė Tarybos posėdyje svarstyti sprendimą dėl Žemės ir valstybinės nuomos mokesčio lengvatos.

Rajono politikai privalo kasmet iš naujo patvirtinti neapmokestinamų žemės sklypų dydžius, už kuriuos savininkams (fiziniams asmenims) nereikia mokėti žemės mokesčio.

Šilutės rajono tarybai pateiktame sprendimo projekte nurodoma, kad jeigu šeimose mokestinio laikotarpio pradžioje nėra darbingų asmenų, tai už 2013-uosius metus tos šeimos nemokės žemės ir valstybinės nuomos mokesčio už kaimo vietovėje turimą iki 1,0 ha žemę, o Šilutės mieste – iki 0,06 ha žemės.

Nedarbingais pripažįstami tokie asmenys, kuriems nustatytas 0-40 procentų darbingumo lygis arba jiems yra suėjęs senatvės pensijos amžius.

Be to, pagal savivaldybės Tarybos nustatytą tvarką, žemės ir valstybinės nuomos mokesčio sąskaitos nerašomos ir tuomet, kai mokesčio suma nesiekia 5 Lt.

Minėtas lengvatas Šilutės rajono Taryba taiko jau nuo 2007 m. ir šiemet neketina keisti.

Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vyriausiasis specialistas Dominikas Bučinskas negalėjo patvirtinti politikų prielaidų, jog yra šia lengvata piktnaudžiaujančių žemės savininkų. „Galbūt kai kas savo sklypus registruoja kitų asmenų, kuriems galėtų būti pritaikoma mokestinė lengvata, vardu?“ – įtarinėjo kai kurie politikai.

Pasak D.Bučinsko, nėra ir metodikos, kaip tokie piktnaudžiavimai galėtų būti nustatyti.