„Žemės spalvos“ – Pašyšių bibliotekoje

pasysiu fotoparoda tribicius juliusŠilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filiale karaliavo fotografija – čia vyko fotografo mėgėjo Juliaus Tribičiaus (Pašyšiai) fotografijų parodos “Žemės spalvos” pristatymas.

Paroda skirta Žemės dienai, tad ir nuotraukose atsispindėjo mūsų krašto gamta, Šilutės apylinkių vaizdai.

Autorius pristatė ir pirmąjį skaitmeninį savo fotoaparatą, kuriuo užfiksuoti kadrai eksponuojami parodoje. Tačiau fotografuoti toliau esančius objektus arba apglėbti platesnį vaizdą įmanoma tik su veidrodiniais fotoaparatais, suteikiančiais galimybę fotografuoti ir dangaus kūnus.pasysiu fotoparoda ziurovai

Anot fotografo, kad pagautum žaibo blykstelėjimą ar nufotografuotum Šiaurės pašvaistę neužtenka vien stebėti dangaus reiškinius: reikia ne vieną valandą praleisti ieškant informacijos apie jų pasireiškimo vietas ir laiką.

Autorius pasakojo apie darbų kūrimo subtilybes, jų atsiradimo istorijas, supažindino su fotoaparatų rūšimis, jų ypatumais ir nuotraukų darymo eiga. Taip pat jis pristatė paties kurtus vaizdo įrašus, kuriuos stebėdami visi galėjo pajusti greitą laiko tėkmę, praskriejančias akimirkas, kurių dažnai net nepastebime.

Susirinkusieji smalsavo, nuo ko priklauso nuotraukų kokybė, kokiomis sąlygomis geriausia perteikti nakties vaizdus, kaip išryškinti detales ir kokias kompiuterines programas naudoti tvarkant nuotraukas. J.Tribičius noriai dalijosi patirtimi, atsakinėjo į klausimus. Po parodos pristatymo visi grožėjosi fotografijomis, linkėjo autoriui kūrybinio polėkio ir neblėstančio noro ieškoti nuostabių akimirkų.