Žemėtvarkininkų vadovui A.Juočui siūloma trauktis iš pareigų

ARTURAS JOCASPo Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) direktorės Daivos Giniotaitės vizito Šilutėje iš pareigų siūloma trauktis NŽT Šilutės skyriaus vadovui Artūrui Juočui.

Iškart po vizito susitikime su savivaldybės meru Vytautu Laurinaičiu ir administracijos direktoriumi Sigitu Šepučiu D.Giniotaitė su savo patarėju Jonu Furmanavičiumi minėjo, kad turi daug šilutiškių skundų. Juose argumentuotai išdėstyta, jog kai kurie ūkininkai nuo seno naudojosi žeme, o ją įdirbę ir išpuoselėję prarado nuomos teises, nes jas išsinuomojo apsukresni nuomotojai, kuriuos domina tik ES išmokos ar žemės įsigijimo reikalai.

Apie NŽT vadovės vizitą „Šilutės naujienos“ rašė 2015 09 15 d. straipsnyje „Šilutės žemė – Nacionalinės žemės tarnybos galvos skausmas”.

Spalio 8 dieną Nacionalinės žemės tarnybos tinklalapyje paskelbtas toks pranešimas: „Siūloma trauktis NŽT Šilutės ir Utenos skyrių vadovams”.

Šiame pranešime rašoma, kad „Šilutės skyriuje užfiksuoti pažeidimai geodezijos ir kartografijos, žemės tvarkymo planavimo, žemės valdymo ir administravimo, personalo valdymo ir turto valdymo srityse”.

Kaip sisteminė skyriaus klaida patikrinimo išvadose įvardijama tai, kad, suteikiant gyventojams laikinai naudotis žemės plotais, žemės sklypų schemose nėra nurodomos datos, o schemos rengiamos netvarkingai. Tokiu būdu nėra galimybės patikrinti ir įvertinti, ar laiku yra parengiami dokumentai. Nustatyta, kad skyrius neinformuoja gyventojų apie atsisakymą pratęsti leidimus laikinai naudotis valstybine žeme.

Patikrinus Šilutės skyriaus vedėjo įsakymus, taip pat nustatyta, kad pridedamose schemose nenurodomos datos, todėl vėliau neįmanoma patikrinti, ar specialistai laikosi nustatytų terminų ir nustatytų reikalavimų.

Šilutės teritoriniame padalinyje neatliekama ir faktinio žemės naudojimo patikra.

Išnagrinėjus paskutinio pusmečio Šilutės rajono gyventojų prašymus dėl leidimų laikinai naudotis žemės plotais žemės ūkio veiklai, kilo įtarimų, kad NŽT Šilutės skyriaus nemaža dalis sprendimų gali būti nepagrįsti, daugelis sprendimų – nemotyvuoti.
Įvertinus visas nurodytas aplinkybes, NŽT Šilutės skyriuje jau pradėtas tarnybinis patikrinimas.

Skyriaus vadovas A.Juočas „Šilutės naujienoms” patvirtino faktą, kad yra gavęs Tarnybos vadovės pasiūlymą trauktis iš pareigų ir per savaitę turi duoti atsakymą, kaip ketina pasielgti. Jis tikino dar svarstantis, tačiau linksta prie nuomonės, kad santykiuose su aukštesniąja valdžia „geriau prasta taika, nei geras karas”. Iš to galime daryti išvadą, kad galimybės trauktis A.Juočas neatmeta.