Žemiau skurdo ribos gyvena 165 mln. daugiau žmonių nei 2022 m.

Remiantis JT ataskaita, 165 milijonų žmonių visame pasaulyje pajamos pastaraisiais metais nukrito žemiau skurdo ribos.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Dėl COVID pandemijos ir ekonominių perversmų nuo 2020 m. nukentėjusiųjų kasdienės pajamos nukrito žemiau 3,65 JAV dolerių ribos, paskelbė JT plėtros agentūra JTVP.

„Tas skaičius iš tikrųjų galėjo būti dar didesnis, jei vyriausybės COVID laikotarpiu nebūtų sustiprinusios socialinės saugos programų ir daugelio skatinamųjų paketų“, – sakė JTVP vadovas Achimas Steineris, aukščiausio rango Vokietijos atstovas Jungtinėse Tautose.

„Šiuo metu ypač mažas pajamas gaunančioms šalims ta našta tapo netvari. Vyriausybė, kuri nebeįstengia ligoninėse įdarbinti gydytojų ir slaugytojų, negali aprūpinti kaimo sveikatos centrais vaistais, iš esmės ardo socialinę šalies infrastruktūrą“, – sakė S. Steineris.

„Ir tai reiškia, kad sumažėja sveikatos apsauga, mažiau žmonių gauna galimybę siekti išsilavinimas, nėra socialinės apsaugos tinklų, galinčių suteikti laikiną pagalbą žmonėms, kurie ne dėl savo kaltės atsiduria tokioje situacijoje, kai tiesiogine prasme nebegali išmaitinti savo šeimos“, – pridūrė jis.

JT perspėjo, kad 52 pasaulio šalys atsidūrė skolų spąstuose, iš kurių niekada nepavyks ištrūkti be pagalbos. 2022 m. pasaulio valstybės skola būtų išaugusi iki rekordinės 92 trilijonų dolerių vertės, 5 kartus daugiau nei buvo 2000 m. 40 % pasaulio gyventojų, 3,3 milijardo žmonių, gyvena šalyse, kuriose paskolų palūkanos viršija išlaidas sveikatai ar švietimui, nurodė JT.

ELTA inf.