Ženklas „Perskaičiuota sąžiningai“ – galimybė didinti gyventojų pasitikėjimą verslu

logo ilgasKeičiantis valiutai, daugeliui gyventojų labiausiai rūpi, kaip keisis svarbiausių produktų ir paslaugų kainos. Pasak ekonomikos specialistų, šiuo metu, kai svarbiausių energetinių išteklių – dujų, elektros, kuro – kainos lieka stabilios ar net mažėja, nėra esminių priežasčių, dėl kurių turėti didėti prekių ir paslaugų kainos parduotuvėse.

Todėl didelė atsakomybė šiuo periodu tenka patiems verslininkams, kurie savo sąžiningu elgesiu gali įrodyti, jog euro įvedimas – ne priežastis kelti kainas.

Verslas gali išsklaidyti visuomenės baimes

Tokiu įrodymu gali tapti ženklas „Perskaičiuota sąžiningai“. Šį ženklą turi teisę naudoti visos įmonės, viešai įsipareigojusios nepiktnaudžiauti euro įvedimu ir prisijungusios prie Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumo.

Prisijungti prie memorandumo galima iki gruodžio 31 dienos. Šiuo metu memorandumo dalyvių sąraše – daugiau nei 3000 Lietuvos įmonių, gavusių teisę savo valdomose 10 tūkstančių prekybos ir paslaugų teikimo vietų naudoti ženklą „Perskaičiuota sąžiningai“.

Pasak Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos pirmininkės Zitos Sorokienės, būtent aktyvus verslininkų jungimasis prie memorandumo gali padėti išsklaidyti visuomenės baimes ir abejones dėl savaiminio kainų augimo įvedant eurą.perskaiciuota

„Mes, smulkieji verslininkai, kaip niekada esame suinteresuoti neprarasti savo vartotojų, tad neabejoju, kad daugelis iš mūsų nesirengia piktnaudžiauti euro įvedimu. Juk jei būsi nesąžiningas, nuo tavęs tiesiog nusigręš, ypač tai galioja smulkiesiems verslininkams. O memorandumas mums yra ir papildoma paskata, ir ženklas klientams, kad kainos į eurus perskaičiuojamos sąžiningai“, – pažymėjo Z.Sorokienė.

Kurioje savivaldybėje daugiausia sąžiningų verslininkų?

Skatinti vietos įmones prisijungti prie socialiai atsakingo verslo iniciatyvos „Perskaičiuota sąžiningai“ kviečiamos ir Lietuvos savivaldybės. Iki gruodžio 15 d. vyksta konkursas „Sąžiningiausio verslo savivaldybė“ – jį laimės ta savivaldybė, kurioje veikiančios įmonės aktyviausiai jungsis prie Geros verslo praktikos memorandumo.

Lapkričio 7 d. duomenimis, šiame konkurse kol kas pirmauja Ignalinos, Utenos, Druskininkų, Joniškio, Jurbarko, Švenčionių savivaldybės.

Ūkio ministerijos iniciatyva paskelbtas konkursas vyks iki gruodžio 15 d., o jį laimėjusios savivaldybės teritorijoje bus įrengta meninė instaliacija su ženklu apie sąžiningiausio verslo regioną.

„Perskaičiuota sąžiningai“ – ženklas pirkėjams

Iniciatyvoje „Perskaičiuota sąžiningai“ dalyvaujantys verslo atstovai teigia, kad didžiausia motyvacija, skatinanti įmones elgtis sąžiningai, yra vartotojų pasitikėjimas ir lojalumas.

„Pirkėjai turi visišką laisvę ir gali rinktis sąžiningą verslą. Todėl ir Geros verslo praktikos memorandumo iniciatyva pirmiausia yra skirta pirkėjams, o ne verslininkams. Kavinėse, restoranuose ar viešbučiuose esantys lipdukai „Perskaičiuota sąžiningai“ – aiškus ženklas vartotojui, jog įmonė įsipareigoja nepiktnaudžiauti euro įvedimu“, – teigia Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė.

Pasak jos, labai svarbu, kad į sąžiningo kainų perskaičiavimo iniciatyvą įsitrauktų kuo daugiau gamintojų ir tiekėjų – solidarus visų verslo sektorių dalyvavimas užtikrintų kainų stabilumą euro įvedimo metu.

Prisijungti galima internetu

Prisijungusios prie Geros verslo praktikos memorandumo, įmonės viešai įsipareigoja nesinaudoti euro įvedimu kaip pretekstu kelti kainas, jas perskaičiuoti eurais pagal nustatytą kursą, skelbti aiškiai, suprantamai ir neklaidinant vartotojų.

Prisijungti prie šio memorandumo galima iki gruodžio 31 d., svetainėje www.euras.lt užpildžius prašymą elektroniniu būdu arba atsiuntus jį el. paštu memorandumas@euras.lt ar faksu 8 5 2312479.  Prašymą taip pat galima pateikti ar atsiųsti savivaldybėms, VšĮ „Versli Lietuva“, Ūkio ministerijai, arba užpildyti euro viešinimo renginių metu ir pateikti organizatoriams.

Visi prisijungę prie memorandumo ūkio subjektai yra viešai skelbiami interneto svetainėje www.euras.lt ir įgyja teisę naudoti ženklą bei lipdukus „Perskaičiuota sąžiningai“.