Žibų pradinė tapo mokykla – žvaigžde

zibu pradine vaikaiTiek garbių svečių, kaip paskutinę prieššventinės savaitės darbo dieną, Šilutės Žibų pradinė mokykla matė seniai. Nieko keista: tądien šios įstaigos pedagogai visą savo bendruomenę sukvietė pasidžiaugti kartu su jais, mat mokykla respublikiniame konkurse pelnė „Geros mokyklos“ nominaciją.

Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros surengto konkurso I etape dalyvavo apie 60 šalies įvairių ugdymo įstaigų, į II etapą pateko 35 iš jų, o nominuotos 8 mokyklos. Tarp jų – ir Šilutės Žibų pradinė.

Laimingi renginio šeimininkai neslėpė džiaugsmo dėl tokio įvertinimo, o svečiai neabejojo, jog rugsėjo 1-ąją tie laimingieji „turės problemų“, mat patekti į Žibų pradinę jau bus be galo daug norinčiųjų.

Stengiasi pažinti kiekvieną vaiką

Žibų pradinė mokykla buvo įkurta 1993 metais, tuomet joje suburta 13 klasių. Arti dviejų dešimtmečių gyvenę šalia savo „motininės“ M.Jankaus pagrindinės mokyklos, „žibukai“ ten vystė aktyvų gyvenimą: sportavo, kūrė, nuolat dalyvavo akcijose ir viktorinose.

Prieš ketverius metus mokykla persikėlė į erdvias renovuotas patalpas miesto centre, o ketvirtadienio šventės metu jos bendruomenės nariai reziumavo: „Gyventi čia gera“. Į klausimą kodėl gera, mažieji pradinukai pateikė savus atsakymus: „Čia geros ir zibu pradine aukso paukstegražios mokytojos“, „Švarios sienos“. O tėvams buvo svarbu tai, kad mokyklą garsina jos mokinių pasiekimai.

Šiandien mokyklą lanko daugiau nei 320 mažųjų šilutiškių, juos ugdo kelių dešimčių pedagogų ir kitų specialistų komanda. Kolektyvas nuolat kelia savo kvalifikaciją, rengia pranešimus, keliauja. Dideli mokytojų pagalbininkai – tėvai: jie kviečia klases į savo įmones, mokyklai pasiūlo savo idėjų, kai kada net veda pamokas, skaito pasakas.

„Pažinti kiekvieną vaiką ir juo pasirūpinti“, – taip pagrindinį šios mokyklos tikslą apibūdino renginio vedėja mokytoja Renata Ivaščenkienė. Čia vyksta integruotos pamokos, daug jų rengiama bibliotekoje, vaikų darželiuose, muziejuose, dažnai vaikai vyksta į įvairias įmones, dalyvauja konkursuose, projektuose, įvairi popamokinė veikla.

Ambicija, garbė ir savęs pasitikrinimas

Originalią pamoką susirinkusiems mažiesiems, jų tėvams, Savivaldybės ir Švietimo skyriaus vadovams pravedė respublikinio konkurso „Gera mokykla“ organizatorės – Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros direktorius Gražvydas Kazakevičius. Svečias pripažino, jog šioje mokykloje pamatė tai, kuo lietuviai šiaip jau nepasižymi – šypsenas…

Pasiūlęs pasukti galvas, kas tai yra gera mokykla, G.Kazakevičius pastebėjo, jog „nė viena spalva, nė vienu šriftu to neaprašysi“, nes kiekviena gera mokykla turi kažką savita. Todėl geromis galima būtų vadinti kelis šimtus Lietuvos mokyklų. Tik geriausios mokyklos konkursas surengtas pirmą kartą, nors, pavyzdžiui, Metų mokytojai rinkti jau ne kartą.

Geroje mokykloje, pasak G.Kazakevičiaus, darbas eina lengvai, tai yra prasmės, atradimų ir mokymosi sėkmės siekianti mokykla, savo veiklą grindžianti bendruomenės susitarimais ir mokymusi. Gera mokykla, tai ne tik testai ir atsakymai į jų klausimus, tai įstaiga, kurioje vaikai GYVENA.

Kiti geros mokyklos požymiai, pasak svečio, yra atvirumas, kūrybiškumas, laisvumas, atsakomybė už savo veiksmus.

„Esat drąsūs, tokie ir būkit“, – linkėjo G.Kazakevičius ir mokyklos pedagogams, ir smalsiai jį stebintiems mažiesiems. O tokį savo tvirtinimą pagrindė tuo, jog konkurse dalyvavo tik drąsios mokyklos, mat norintiems dalyvauti teko patiems save pareklamuoti.
G.Kazakevičiaus pastebėjimu, mūsų šalies mokyklose labai trūksta savireklamos. Konkurso rengėjai pasitikėjo tuo, ką apie save pasakė mokyklos, jokių tikrinimų nebuvo. Nebuvo ir, svečio žodžiais tariant, „žaislų ir meduolių“, t.y., geros mokyklos samprata nėra joks dokumentas ir už tai neskiriama jokių premijų.

Šioje vietoje G.Kazakevičius prisiminė Viduklės klebono žodžius, jog ir Šventas raštas nėra patvirtintas jokios vyriausybės nutarimais, vienok jis yra. Geros mokyklos nominacija – tai ambicija, garbė ir savęs pasitikrinimas, suteikiama „šiek tiek už praeitį“.

Išanalizavę šilutiškių darbą, ekspertai pamatė rūpestį kiekvienu vaiku, komandinį pedagogų darbą, atvirumą naujovėms, prasmingus edukacinius renginius, tradicijų puoselėjimą. Už tai šilutiškiams ir skirtas toks įvertinimas.

Apie įvertinimą skelbia ženklas

Rajono meras Vytautas Laurinaitis pastebėjo, jog viešojoje erdvėje yra labai mažai gerų atsiliepimų apie mokyklas. Todėl ir galimybė joms savanoriškai skelbti apie save, ir naujasis konkursas „Gera mokykla“, ir šilutiškių įvertinimas jame – ypač džiugūs faktai. Bet meras spėjo, kad atėjus rugsėjui „Žibai“ dėl to gali nebesutalpinti visų, panorusių čia mokytis…

Geras mokyklos darbas priklauso nuo visų kolektyvo narių, bet labiausiai – nuo vadovo. Todėl mokyklos direktorei Elenai Šarkienei jis įteikė padėką, skirtą visam kolektyvui. O direktorė džiaugėsi, kad toks konkursas surengtas, ir kad jos vadovaujama įstaiga atitiko jo kriterijus.

„Jūs dabar – mokykla – žvaigždė“, – džiaugsmo neslėpė Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė.

„Tikrai tai pati geriausia mokykla, su pačiais geriausiais mokytojais ir vaikais, o aš – pati laimingiausia mama“, – ne mažiau džiugiai kalbėjo tėvų tarybos atstovė Asta Balodienė. Anot jos, ši mokykla jau plačiai lyg drugelis išskleidė savo sparnus, tad dabar jai belieka palinkėti sėkmingo tolesnio skrydžio.

„Žibukus“ sveikino bendravardės įstaigos – „Žibų“ statybos bendrovės vadovas Steponas Kazlauskas, kitų įstaigų atstovai, kolegos, buvę mokiniai, gražų koncertą visiems dovanojo mokyklos meno kolektyvai.

O kiekvienam šilutiškiui apie tokį mūsų mokyklos įvertinimą nuo šiol bylos prie jos įėjimo kabantis ženklas. 

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!