Žibų pradinukai garsino savo kraštą

ZIBU PRADINUKAIPradinukai ypač mėgsta lankytis muziejuose. Muziejus yra pats nenuobodžiausias mokytojas. Čia mokiniai gali pamatyti, pajausti, analizuoti, suvokti praeitį ir ją palyginti su dabartimi. Muziejus padeda mokiniams suvokti vertybes, perprasti papročius, tradicijas.

Patys smalsiausi Žibų pradinės mokyklos mokinukai dalyvavo regioninėje pradinių klasių mokinių konferencijoje „Muziejaus duris pravėrus“ Skuode.

Mūsų mokyklos 4a, 4c ir 3a klasių atstovai su savo mokytojomis metodininkėmis S.Kačinskiene, D.Balčytiene ir E.Bardauskiene bei Grabupių skyriaus trečiokė su savo mokytoja V.Verbickiene konferencijoje skaitė pranešimus.

Mokiniai pasakojo apie savo krašto įžymius žmones, apie pamario krašto žvejybą, naudotus žvejybos įrankius, apie mūsų krašto žymiausius  piliakalnius, demonstravo skaidres, pristatė savo kūrybinius darbus.

Šilutiškiai susidomėję klausėsi ir iš kitų rajonų atvykusių mokinių pasakojimų. Per vieną pusdienį sužinojo apie Simoną Daukantą, apie Mosėdžio akmenų muziejų, Laikrodžių muziejų, Kretingos botanikos sodą, apie lino auginimą, apdorojimą, panaudojimą buityje ir kt.

Noras pažinti, sužinoti, domėtis dar labiau išauga, kai mokiniai gali bendrauti su kitų mokyklų bendraamžiais, mokytis vieni iš kitų, kai patiria kuo daugiau teigiamų emocijų ir išgyvenimų.

Pažinti savo kraštą, domėtis jo praeitimi, jį mylėti, saugoti – juk tai ir yra tikroji meilė gimtinei. Svarbu, kad vaikas nuo mažų dienų pažintų ir pamiltų tą žemės lopinėlį, kuriame gyvena.

Žibų pradinės mokyklos metodininkų ratelio pirmininkė E.BARDAUSKIENĖ.