Žibų pradinukai mokėsi ilsėtis kitaip

zibu pradine sveikatos vaisiaiŽmogaus sveikatai net 50 proc. įtaką daro gyvensena: asmens higiena, mityba, fizinis aktyvumas, grūdinimasis, tinkamas poilsis, žalingų įpročių atsisakymas, ramus dvasinis pasaulis. Taigi sveikatą stipriname arba ją griauname patys.

Svarbu sveikos gyvensenos įgūdžius formuoti nuo vaikystės, kad jie taptų gyvenimo dalimi, teigiamu įpročiu.

Didžiausią įtaką vaikų sveikatos įgūdžių formavimui turi tėvai, šeima, nuošalyje nelieka ir mokykla. Todėl visą savaitę Šilutės Žibų pradinėje mokykloje vyko vaiko gerovės komisijos organizuota akcija „Sveikatingumo pertraukų savaitė“. Kiekvieną šios savaitės dieną mokykloje pertraukų metu vyko įdomios ir skirtingos veiklos.

Pirmąją akcijos dieną mokiniai mokėsi atsipalaiduoti klausydami raminančios muzikos, stebėjo, kaip muzikos instrumentų skleidžiami garsai virpina sielą, veikia visą organizmą bei protą, aktyvina, ramina arba slopina jausmus, gali sukelti džiaugsmą, baimę ar liūdesį. Vaikai išgirdo, kad ryte klausytis reikia greitos muzikos, kuri suteiktų energijos ir pakeltų nuotaiką visai dienai, o vakare prieš miegą – ramios, atpalaiduojančios, kuri nuramintų ir padėtų užmigti.

Nervinė įtampa pamokų metu, nuolatinis skubėjimas, didelis pamokų krūvis alina mokinių nervų sistemą, organizmą, sukelia pervargimą. Tačiau judėjimas gali sumažinti nuovargį ir palaikyti darbingumą. Jis daug naudingesnis sveikatai nei pasyvi veikla, kai mokiniai stovi, sėdi, vaikšto. Judėjimas pertraukų metu aktyvina plaučių ventiliaciją, mankština raumenis, skatina medžiagų apykaitą. Po judrios pertraukos mokiniai būna žvalesni, darbingesni. Todėl antradienį mokytoja Reminta Stoškuvienė visus sukvietė į salę smagiai pašokti ir padainuoti.

Akcijos metu nepamiršome vaikams priminti apie asmens higienos svarbą, mokėme taisyklingai plauti rankas.

Pasak pačių mokinių, smagiausia akcijos diena buvo ketvirtadienis, kai pertraukų metu visi vaišinosi iš namų atsineštais, skoningai pateiktais vaisiais ir daržovėmis. Ant stalo buvo ne tik visiems gerai žinomi vaisiai ir daržovės, bet ir spalvingos vaisių salotos su jogurtu, daiginti lęšiai, kaliaropės, mung pupelės.

Priminus mokiniams, kad kiekvieno žmogaus organizmui yra būtinas vanduo, baigiamąją akcijos dieną mokyklos valgykloje šurmuliavo norintieji atsigerti vandens su citrina. Ši diena taip pat buvo skirta pokalbiams apie tylos galią. Aptarėme, kaip visų bendromis pastangomis galime sumažinti triukšmą mokykloje, nes triukšmas žmones neigiamai veikia tiek fiziškai, tiek psichiškai: trukdo poilsiui, mokymuisi ir bendravimui, sukelia agresiją bei mažina draugišką elgseną.

Priminėme mokiniams, jog paskutiniu laiku didelis dėmesys skiriamas vaikų klausos sutrikimams, kurių padaugėjo dėl garsios muzikos klausymosi ausinukais. Tyrimų duomenimis, apie 17 proc. paauglių yra susilpnėjusi klausa ir paaugliai apie tai nežino. 5-10 proc. jaunų muzikos klausytojų turi didelę riziką prarasti klausą po 5 ir daugiau metų. Ypač tai gresia tiems, kas garsiai klausosi muzikos ilgiau nei po valandą per dieną.

Tądien vyko ir tyliausios mokyklos klasės rinkimai, ja tapo mokytojos Daivos Šarlauskienės ugdoma 1d klasė.

Tikimės, jog įgyta patirtimi mokiniai gebės pasinaudoti saugodami savo sveikatą, ir gera sveikata galės džiaugtis visą gyvenimą!