„Žiburėlis“ džiugina laimėjimais

zibu mokykla_sokejai1Šilutės Žibų pradinės mokyklos liaudiškų šokių kolektyvas „Žiburėlis“, vadovaujamas Alinos Urbonienės, džiugina mokyklos bendruomenę laimėjimais respublikiniuose konkursuose.

Šiemet vyko prestižinis Lietuvos vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių grupių festivalis „Aguonėlė“. Konkursas vyksta kas 3 metai, jį rengia Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Konkursas pavadintas pirmojo lietuviško sceninio šokio pavadinimu. Pradžioje vyko atrankiniai turai regionuose, „Žiburėlis“ atrankos Kretingoje metu iškovojo I vietą ir teisę dalyvauti nacionaliniame ture Prienuose.

Į nacionalinį turą suvažiavo 58 stipriausios šokių grupės, nugalėjusios regionuose. Šilutiškiai susirungė su meno mokyklų ir su kultūros centrų kolektyvais. Jaunučių kategorijoje varžėsi 12 stipriausių grupių iš visos Lietuvos. Didelis džiaugsmas apėmė vaikus ir vadovę, kai jie išgirdo, jog iškovojo I vietą, kad sunkus darbas atnešė išsvajotą pergalę.

Jaunių grupėje varžėsi 10 grupių. Buvę Žibų šokėjai ir keletas kitų mokyklų moksleivių laimėjo II vietą.

Metus „Žiburėlio“ šokėjai palydėjo Vilniuje, dalyvaudami tarptautiniame šokių konkurse „Space Christmas Celebration“, kur dalyvavo šokėjai ir iš Lenkijos, Latvijos, Baltarusijos ir Estijos. Šilutiškiams teko techniškiausio ir muzikaliausio šokio nominacijos, mokiniai apdovanoti atminimo taurėmis, o grupė – diplomais.