„Žibutė” kviečia Lietuvą dalyvauti akcijoje „100 žingsnių Lietuvai”

3Artėjant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui dalyvauti pilietinėje akcijoje „100 žingsnių Lietuvai“ visą Lietuvą pakvietė Šilutės vaikų darželio „Žibutė“ kolektyvas.

„Šis šventinis susibūrimas skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Vasario 16-oji – pati reikšmingiausia Lietuvos istorijos data. Valstybės atkūrimo šimtmečio akivaizdoje praeitis suvokiama ne tik kaip priežastis iškilmingai paminėti svarbią sukaktį, bet ir kaip paskata susimąstyti apie praeities svarbą dabarčiai ir kokius svarbiausius tikslus mes keliame sau. Juk šiandienos herojus yra kiekvienas Lietuvos pilietis. Tai aktyvus XXI amžiaus Lietuvos kūrėjas, suvokiantis, kad nuo jo kasdieninių pastangų priklauso ne tik dabartis, bet ir būsimi Lietuvos valstybės ir tautos istorijos įvykiai.

Akcijos „100 žingsnių Lietuvai“ tikslas: susivienijus ugdymo įstaigoms, vienu metu, nepriklausomai nuo vaikų asmeninių ar fizinių galimybių, masiškai, žaismingai praeiti 100 žingsnių, skirtų Lietuvai.

Ši akcija patraukli tuo, kad lengvai įgyvendinama ir nereikalauja ypatingo pasirengimo. Ėjimo 100 žingsnių laikas – tai ir bendravimo laikas, kai galima pabūti kartu su savo draugais, tėvais, pedagogais ir kitais bendruomenės nariais. Tai puikus pilietiškumo pavyzdys – susijungti švenčiant Lietuvos gimtadienį.

Susidomėjusius šia pilietine akcija kviečiame 2018 m. vasario 9 dieną 11:00 val. išeiti į lauką ir visiems kartu nueiti 100 žingsnių.

Organizatoriams:

1. Prieš renginį surengti pokalbius apie Vasario 16-ją. Informuoti dalyvius apie būsimą
renginį.

2. Parengti ėjimo atkarpas 100 žingsnių. Pažymėti jas lietuviškais simboliais, vėliavėlė-
mis ar pan. Eiti galima pasirinkta įstaigos teritorijos atkarpa, kurios ilgis būtų pažymėtas: mažiausiems dalyviams – jų žingsnelio ilgio, o vyresniems vaikams ir suaugusiems – 0,5 m (suaugusio vidutinio ūgio žmogaus žingsnio ilgis 0,7-0,8 m) žingsnio ilgio.

3. 2018 m. Vasario 9 dieną 11 valandą, ikimokyklinių įstaigų bendruomenės (vaikai, tėvai,
pedagogai, vadovai, kiti darbuotojai ir svečiai) išeina į savo įstaigos kiemą ir praeina sužymėtu takeliu savo 100 žingsnių.

4. Įvairios oro sąlygos šiuo atveju yra privalumas, o ne kliūtis. O jeigu dar bus sniego – tai džiaugsimės savo pėduotais takeliais.

5. Akciją „100 žingsnių Lietuvai“ fiksuokite fotoaparatu, filmavimo kameromis ir įkelkite nuotraukas ar video medžiagą į internetą (Youtube, Facebook ir kt), pasidalinkite su draugais.

Informacijos apie akcijos organizavimą teirautis Šilutės l/d „Žibutė“ elektroniniu paštu silutezibute@gmail.com arba tel. 8 441 62254.

Gražiausias nuotraukas atsiųskite el. adresu info.zibute@gmail.com iki vasario 15 d.

Visiems dalyviams bus išsiųsti Šilutės lopšelio-darželio „Žibutė“ Padėkos raštai.