„Žibutėje“ – S. Kneipo sveikatinimo veiklos

Šilutės lopšelyje-darželyje „Žibutė“ vyko S. Kneipo sveikatinimo metodika paremtos veiklos. Ši metodika atspindi holistinę sveikatinimo sampratą ir apima vandens terapiją (grūdinimąsi), judėjimą, subalansuotą mitybą, vaistažolių terapiją (augalinės arbatos, eteriniai aliejai), harmoniją arba tvarkos terapiją (ne tik fizinė, bet ir minčių, veiklos bei aplinkos harmonija).

Pirmadienį grupėse kalbėta apie vandens naudą sveikatai, grūdinimosi svarbą, vyko mankšta lauke bei vandens procedūros darželio baseinėlyje. „Mitybos ir vaistinių augalų“ dieną kalbėta apie sveikos mitybos ir vaistinių augalų naudą, priešpiečius vaikai valgė lauke ir  skanavo žolelių arbatas, klausėsi ramios muzikos. „Harmonijos dienai“ vaikai turėjo pasiruošti gamtinės medžiagos ir darželio erdvėse kūrė kompozicijas–gyvybės ratus (mandalas). Ketvirtadienis prasidėjo mankšta lauke, kvėpavimo bei tempimo pratimais, o mokytojos išbandė S. Kneipo pojūčių taką su vandens procedūromis.

Viena prioritetinių įstaigos krypčių – sveikatos saugojimas ir stiprinimas, švietėjiška veikla. Darželis priklauso sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui ir siekia skleisti šią patirtį bendruomenei. S. Kneipo sveikatinimo metodas darželyje taikomas jau penktus metus, dauguma pedagogių yra išklausiusios paskaitas apie natūralų vaikų imuniteto stiprinimą, kurį vedė sveikatos pedagogė Liudmila Pokvytytė. Žinias tarptautinėse Kneipo konferencijose gilino specialistės Rita Milašiūtė, Zita Šernienė ir Lietuvos  Kneipo draugijos koordinatorė Šilutei Inga Mockienė. Pernai pedagogės dalyvavo tarptautinėje Kneipiadoje Austrijoje, patirtimi dalinosi su partneriais iš Klaipėdos, skaitė pranešimus rajono pedagogams. O birželio mėnesį numatyta ir metodinė praktinė diena.