„Žibutės“ vaikai sveikiau gyvens, daugiau sportuos ir aktyviai ilsėsis

zibute darzelis_aktyvus_poilsis_1Lopšelio – darželio „Žibutė“ bendruomenė rudenį pasitiko dalyvaudama Lietuvos tautinio olimpinio komiteto akcijoje „Aktyvus rugsėjis 2017“. Akcijos tikslas –  paskatinti visus sportuoti, rūpintis savo fizine sveikata ir ugdyti tokius olimpinius idealus kaip solidarumas, draugiškumas ir pagarba.

Judėjimas skatina bendrystę ir pagerina savijautą, tad vaikai džiaugsmingai dalyvavo bendrose mankštose, šoko, žygiavo. O Valdorfo pedagogikos grupės vaikai, dalyvaudami akcijos projekte „Noriu tave pažinti“, ėjo į lopšelį – darželį „Pušelė“ susipažinti su bendraamžiais ir kartu pažaisti. Vaikai draugiškai rungtyniavo estafetėse, susipažino.

Štai vaikų mintys apie draugystę ir sportą: „Draugą turėti yra gera, todėl, kad jis yra geras“, „Sportuoti reikia, kad būtum stiprus“, „Reikia daug bėgioti ir žaisti“, „Draugas padeda, kai skauda“.zibute darzelis_aktyvus_poilsis_2

Fizinis aktyvumas svarbus visais žmogaus amžiaus tarpsniais ligų profilaktikai, sveikatai stiprinti ir fiziškai tobulėti.

Mokslinių tyrimų duomenys rodo, kad dauguma vaikų juda mažai. O nuolatinis judėjimas padeda jiems vystytis, todėl svarbu vaikus nuo mažų dienų skatinti būti fiziškai aktyvius. Fizinė veikla stimuliuoja viso organizmo gyvybinę veiklą, teigiamai veikia visas raumenų grupes, formuoja naujus motorinius įgūdžius, lavina jėgą, greitį, ištvermę, vikrumą, koordinaciją, pusiausvyrą. Judant daugiau sunaudojama energijos, dėl to sumažėja nutukimo pavojus, gerėja nuotaika ir miegas, mažėja nerimas ir dirglumas.

„Vaikai, nepatirdami judėjimo džiaugsmo ir negalėdami psichologiškai išsikrauti, tampa pasyvūs ir abejingi, prastėja jų imlumas informacijai, tokiems vaikams sunku susikaupti. Nejudėjimas – šiuolaikinių vaikų sveikatos rykštė“, – teigia Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, organizuodamas akciją „Apibėk mokyklą“.

Todėl rugsėjo 25 – spalio 6 dienomis ir mūsų darželio bendruomenė, visi kartu – vyresnieji ir mažieji, kiekvieną dieną bėgo arba žygiavo aplink darželio pastatą 10-15 minučių. Ir net kelios lietingos dienos šiuo atveju buvo privalumas, o ne kiūtis, nes visiems laukti, kol nustos lyti, ir išbėgti į lauką, buvo smagiausios akimirkos. Vaikai džiūgaudavo: „Mums pavyko savo ratus apibėgti“, „Mes šiandien žygiavome lyg kareiviai su guminiais batais, och buvo smagu“. O į grupes visi grįždavo kartu su pedagogais žvalesni ir linksmesni.