Židinį slaugos skyriuje turėjusios Šilutės ligoninės vadovas: kovidas – kaip parako statinė

Šilutės ligoninei laikinai vadovaujantis Algis Starkus teigia, kad situacija pamario gydymo įstaigoje pamažu stabilizuojasi. Gęsta ir COVID-19 židinys, įsiplieskęs Palaikomo gydymo ir slaugos skyriuje, kur užsikrėtė 26 pacientai, keli mirė.

Vadovas pažymi, kad didžiausia problema kasdieniniame darbe – „savo nuomonę“ įrodinėjantys pacientai.

15min jau rašė apie iššūkius, su kuriais kasdieniniame darbe susiduria Šilutės medikai, dirbantys COVID-19 skyriuje. Jie prabilo ne tik apie didesnius krūvius, bet ir apie įžūlius pacientus, kurie moko, kaip reikėtų dirbti.

Situacija stabilizuojasi

Laikinai ligoninei vadovaujantis A.Starkus teigė, kad ligoninėje padėtis stabilizuojasi. „Esame paruošę 36 lovas COVID-19 pacientams. Šiuo metu užimtos visos 36, intubuojamų nėra. Tad pavadinčiau situaciją stabilia“, – teigė A.Starkus.

Pirmadienį Statistikos departamentas paskelbė, kad Šilutėje koronavirusas pasiglemžė 4 gyvybes. Iš viso per pandemiją nuo šio viruso jau yra mirę 88 šilutiškiai.

„Kovidas yra kaip parako statinė. Kada ji sprogs – neaišku. Virusas – klastingas, nematomas, daugialypis. Į ligonines neretai pacientai patenka su gretutinėmis ligomis, sunkios būklės, kai organizmas pats jau nekovoja“, – kalbėjo medikas.

Šilutės ligoninė prieš kelias savaites socialiniuose tinkluose ėmė nuolat skelbti, kokia situacija COVID-19 skyriuje, kiek užimta vietų ir ar paguldyti pacientai buvo skiepyti, ar ne.

Anot A.Starkaus, jau tapo akivaizdu, kad vakcina – veiksminga. Gydymo prireikia tik vienetams paskiepytų asmenų. Dauguma sunkiai sergančiųjų – nebuvo skiepyti.

„Skiepas – tai lyg neperšaunama liemenė. Ji gali išsaugoti gyvybę, bet tai nereiškia, kad tavęs nesužeis. Tačiau dėvėdamas ją turėsi šansą išgyventi. Statistika ir rodo, kad paskiepyti asmenys serga lengvai ir retai patenka į reanimaciją“, – kalbėjo A.Starkus.

Patiki „feisbuko profesoriais“

Tačiau direktorius regi ir kitą problemą. Dalis pacientų, net ir reanimuoti, ligoninę palieka netikėdami virusu. Ir išeidami jie aiškina neketinantys ateityje skiepytis.

„Pas mane ateina 21-erių pacientė. Paklausta, ar pasiskiepijo, ji atsako, kad šiuo klausimu turi savo nuomonę. Nuomonę, kurią diktuoja kažkokie feisbuko profesoriai, ne mokslininkai.

Ar apskritai galima turėti nuomonę skiepų klausimu? Kol pasaulis nepradės protauti, tol pandemija nesibaigs“, – įsitikinęs Šilutės ligoninei laikinai vadovaujantis A.Starkus.

Anot jo, skelbiant statistiką ligoninė siekia, kad žmonės įvertintų riziką susirgti ir savo galimybes gauti gydymą. Šiuo metu Šilutės ligoninėje apribotas pacientų lankymas. Galima lankyti tik terminalinės būklės ligonius ir tik turint galimybių pasą.