Židinių įrengimo ir dizaino idėjos

kampiniai-zidiniaiŽidinys yra puikus papuošimas kiekvieniems namams. Vietą židiniui galima rasti praktiškai bet kokiame būste, apipavidalinimas taip pat gali būti parenkamas pagal bendrą būsto interjerą. Šiuolaikiniai židiniai nebėra statomi vien tik iš plytų ar akmens, bet ir iš marmuro, plieno ar net stiklo. Viskas priklauso tik nuo fantazijos ir finansinių galimybių. Tačiau dažnai, įsirenginėjant būstą, susiduriama su dilema – kokio dizaino židinį išsirinkti. Šiuo metu, kai pasirinkimas yra išties didžiulis, šį maloni problema tampa dar aktualesnė.

Stilingų namų svetainė decopolis.lt paruošė keletą įdėjų ir patarimų kaip išsirinkti geriausią židinį kiekvieniems namams.

Tradicinis židinys

Židiniai praėjo ilgą kelią ir iš būtinybės virto daugiau dekoro elementu. Tradiciniai iš plytų ar akmens padaryti židiniai vis dar išlaiko savo šarmą ir šaltais žiemos vakarais aplink save sutraukia visą šeimą. Norėdami įsirengti tradicinį židinį turite pasiruošti rimtiems remonto darbams. Be viso kito dar reikės statyti ir kaminą (ne tik tam, kad Kalėdų Senelis turėtų pro kur atnešti dovanas). Tradiciniai židiniai puikiai tiks ir klasikinio, ir modernaus dizaino interjerui. Svarbu, kad būtų pakankamai daug vietos.

modernus-mcz-gamintojo-nuotraukaModernaus dizaino

Kaip jau minėjome anksčiau, ne tik akmenys ar plytos gali būti naudojami įrengiant židinį. Ieškantys modernumo ar naujų įdėjų dažnai renkasi futuristinio dizaino, iš įvairių kompozicinių medžiagų pagamintus židinius. Šį sezoną itin populiarūs iš dviejų ar net trijų pusių stiklu dengti židiniai. Toks dizainas itin tinka prie modernaus, šiuolaikiško interjero ir neabejotinai patrauks kiekvieno jūsų namų svečio dėmesį. Dažnai toks židinys yra įrengiamas ne prie sienos, o patalpos viduryje ir tampa savotišku namų interjero centru.

Elektriniai

Elektriniai židiniai iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti visai kaip tikri, malkomis kūrenami ugniakurai. Paprastai juose yra įmontuojami specialūs monitoriai ar iš kompozicinių medžiagų pagaminti degimą imituojantys elementai. Šio tipo židinius renkasi tie kas nori namuose sukurti papildomo jaukumo atmosferą ir nesukti galvos dėl kūrenimo, valymo, įrengimo ir t.t. Elektriniai židiniai gali būti pritaikomi prie bet kokio interjero ir puikiai tinka tiek butams, tiek individualiems namams.

tradicinis-zidinysKampiniai

Taupant vietą neretai yra pasirenkama židinį įsirengti kuriame nors patalpos kampe. Dažnai pasitaiko, kad namuose būtent kampuose yra paliekama tuščia erdvė – kodėl gi jos neišnaudojus židinio ar krosnelės įrengimui? Kampiniai židiniai itin populiarūs miegamuosiuose kambariuose ir padeda sukurti nepakartojamą, romantinę atmosferą.

Lauko židiniai

Tiems, kas mėgsta daugiau laiko praleisti gryname ore ir turi terasą ar nuosavą kiemą, puikiai tinka lauko židiniai. Šiltuoju metų laiku čia su šeima ir draugais galima susirinkti ir pasikepti mėsos ar žuvies. Žiemą prie gerai įkūrento židinio taip pat tikrai nesušalsite ir galėsite šiltai mėgautis ilgais žiemos vakarais.