Žiemą norisi ir šilumos, ir sniego

Islandija. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Lietuviai kasdieniniame gyvenime dažnai vadovaujasi liaudies patarle roges ruošk vasarą, o ratus – žiemą. Moksleiviai ir studentai dar nepabaigę šių  mokslo metų jau galvoja apie ateinančius, automobilių savininkai stengiasi pigiau įsigyti geriausias žiemines padangas, o į kelionių agentūras užsukę žmonės teiraujasi ne apie vasaros, bet apie būsimos žiemos keliones.

Nieko nuostabaus – susirūpinus jau dabar, galima nemažai sutaupyti, o žinant, kad laukia įsimintinos atostogos, – taip gera ir nekantru jų laukti.

Dauguma žmonių šilumą mėgsta labiau nei vėsą, o karštį pakelia lengviau nei šaltį, būtent todėl, tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ atstovės Ingos Aukštuolytės teigimu, populiariausios žiemos kelionės į amžinai saulėto Egipto kurortus Šarm El Šeichą ir Hurgadą, taip pat daugėja norinčių pailsėti Tenerifės saloje Ispanijoje ir pamatyti egzotiškąjį Tailandą.

„Šios atostogų kryptys labai skirtingos: Egiptas ir Tenerifė vilioja aukštos kokybės viešbučiais ir puikiai sustyguotu poilsiu, o Tailandas žavi savo egzotiškumu, mums nepažįstama kultūra ir gamta“, – pasakojo I.Aukštuolytė. Be minėtų krypčių, atsižvelgus į poilsiautojų poreikius, šiais metais bus pasiūlytos dvi naujienos – galimybė ilsėtis Marsa Alamos kurorte, esančiame pietryčių Egipte, ir Taboje – įsikūrusioje didingo Sinajaus kalnų kraštovaizdžio apsuptyje.

Tačiau kokia taisyklė be ją patvirtinančios išimties? Iš sužvarbusios, bet ne visuomet snieguotos Lietuvos tikri šaltojo metų laiko entuziastai vyksta į žiemos sostine vadinamą Austriją.

„Mes siūlome žiemos keliones į Austrijos Zalcburgo regioną, kuris garsėja įspūdingomis slidinėjimo trasomis, puikia žiemos pramogų infrastruktūra, kurią giria ir rekomenduoja ir profesionalūs kalnų slidinėtojai, – kalbėjo I.Aukštuolytė. – Jau pernai penkiskart padidinome kelionių į šią šalį skaičių, tačiau matydami augantį jos populiarumą, šiemet programą dar plėsime. Be to, žmonės aktyviai naudojasi mūsų teikiama nemokama slidinėjimo inventoriaus pervežimo paslauga.“

Turima planų slidinėjimo keliones organizuoti ir Bulgarijoje, tai būtų pasiūlytas visiškai naujas produktas lietuvos poilsiautojams. Šioje šalyje yra puikiai pritaikytos slidinėjimo trasos, kurias jau pamėgę ir mėgėjai, ir profesionalūs sportininkai, o dėl nedidelės trukmės skrydžio kelionės paketas būtų išskirtinis ir dėl nedidelės kainos.

Kelionių organizatoriaus atstovė teigia, kad išankstiniai žiemos kelionių į Austriją ir Egiptą pardavimai jau prasidėjo, o netrukus bus galima įsigyti kelionės paketus į Tailandą ir Tenerifę. Kodėl prekyba pradedama taip anksti?

„Paprasčiausiai iš kelionių agentūrų sulaukėme pranešimų, kad žmonės labai aktyviai domisi siūlomomis žiemos kelionėmis“, – tikina I.Aukštuolytė.

Pernai tarptautinis kelionių organizatorius TEZ TOUR išankstinius žiemos sezono pardavimus pradėjo liepos 4 dieną ir jau pirmaisias pardavimų mėnesiais keliones įsigijo daugiau kaip 5000 poilsiautojų. Per vasaros periodą buvo parduota daugiau kaip 30 proc. kelionių į Austriją ir daugiau kaip po 40 proc. – į Tailandą bei Egiptą. Pasiteisinus šiai tendencijai, šiais metais išankstiniai pardavimai pradedami dar mėnesiu anksčiau.