Žiema padėjo, kad pagražėtų Šilutės gatvės bei šaligatviai

gatviu remontas dariaus ir girenoDaugelį šilutiškių jau džiugina gražėjančios miesto gatvės ir šaligatviai. Jau baigti šaligatvio atnaujinimo darbai Liepų gatvėje, pradedama Dariaus ir Girėno gatvės rekonstrukcija.

Bus tęsiami Cintjoniškių gatvės remonto darbai, remontuojamos kitos miesto gatvės.

Pasak seniūno Raimondo Steponkaus, už tai, kad daugiau lėšų liko gatvių ir šaligatvių remontams, iš dalies reikia dėkoti žiemai, kuri nebuvo atšiauri ir padėjo sutaupyti pinigų: nereikėjo taip dažnai valyti kelių, jų barstyti.

Į gatves investuos daugiau kaip 2 mln. eurų

Šilutės rajono savivaldybės Ūkio skyriaus vyr. specialistas Mindaugas Oželis sakė, kad iš viso 2015 metais pagal Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšas, įskaitant rezervo ir tikslines lėšas, Šilutės rajono vietinės reikšmės kelių (gatvių) tiesimo, taisymo, priežiūros ir saugaus eismo sąlygų užtikrinimo darbams yra skirta 2 054 205 eurų (7 092 759 Lt).

Iš jų apie 60 procentų skiriama kelių (gatvių) rekonstravimui, kapitaliniam remontui, gatvių apšvietimui ir kitiems darbams.
Likusi dalis, apie 40 procentų, skiriama einamiesiems darbams, tai yra kelių (gatvių) asfalto išdaužų užtaisymui, greideriavimui, žvyro dangos stiprio atstatymui, kelio ženklų įrengimui, paprastajam remontui.

Jau baigti šaligatvio tvarkymo darbai Liepų gatvėje, kainavę 28 000 Eur. Vienoje gatvės pusėje, kelių šimtų metrų ruože, dalis susidėvėjusių plytelių pakeistos naujomis. Darbus atliko UAB „Tima“.

Seniūnas R.Steponkus sako, kad kita dalis šaligatvių Liepų gatvėje yra geros būklės, todėl nebus rekonstruojami. Rudenį, po lapkričio 1-osios, planuojama nugenėti šioje gatvėje augančių liepų šakas, kurios jau dabar praeivius verčia gerokai pasilenkti.
Keičiami ir dalis H.Šojaus gatvės šaligatvių. Jie šią vasarą taip pat tvarkomi už Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšas. Už 60 tūkst. eurų darbus atliekanti UAB „Tima“ planuoja sutvarkyti apie 314 m šaligatvio nuo sankryžos su Cintjoniškių gatve iki gatviu remontas liepu gatveLietuvininkų gatvės.

Didieji darbai – Dariaus ir Girėno gatvėje

Pagaliau bus pradėta Dariaus ir Girėno gatvės rekonstrukcija. Šiemet tiems darbams skirta apie 200 000 Eur, už kuriuos rangovas – UAB „Šilutės automobilių keliai“ – pakeis šaligatvio bortus bei uždės išlyginamąjį asfalto sluoksnį. Kitas metais numatyta sutvarkyti pėsčiųjų takus, ir automobilių stovėjimo aikšteles.

Cintjoniškių gatvė pradėta tvarkyti dar pernai. Pagal Kelių plėtros programą 2014-2015 metais šiai gatvei sutvarkyti skirta apie 173 000 Eur. Pernai Cintjoniškių gatvėje, nuo H.Šojaus g. iki Gluosnių g., buvo įrengtas gatvės dangos išlyginamasis sluoksnis iš asfaltbetonio ir dešinėje pusėje – šaligatvis. Anot Ūkio skyriaus vyr. specialisto M.Oželio, šiemet bus baigtas tvarkyti kairės gatvės pusės šaligatvis.

Džiugios naujienos pasiekė ir traksėdiškius. Jau šiemet už maždaug 35000 Eur Pušų gatvėje bus sutvarkyta važiuojamosios dalies asfaltbetonio danga ir kelkraščiai.

Kitąmet bus pradėta tvarkyti dar viena miesto skauduliu tapusi apleista gatvė – Kęstučio. Ją planuojama sutvarkyti iš pagrindų, keičiant asfalto dangą ir šaligatvius. Pasak seniūno, šiuo metu vyksta gatvės rekonstrukcijos projekto rengimo darbai.