Žiemos džiaugsmai „Raudonkepuraitėje“

raudonkepuraite1Prasidėjus žiemai Šilutės lopšelio-darželio „Raudonkepuraitė“ bendruomenė kūrė planus, kaip smagiau pragyventi šį laikotarpį. Kūrybinei grupei – ikimokyklinio ugdymo mokytojoms Gražinai Toleikienei, Saidai Šaloninaitei, Birutei Parakininkienei kilo idėja paversti mūsų darželio erdves Senių besmegenių karalyste. Jos parengė nuostatus, kviesdamos visus bendruomenės narius įsijungti į šios idėjos įgyvendinimą.

Pirmiausia kreipėmės į ugdytinių šeimas, kad kiekviena šeima padarytų nors po vieną Senį besmegenį. Juk visi suvokiame, kaip svarbu veikti drauge, o ypač suteikti džiaugsmo mažam žmogučiui, tuo pačiu leisti jam pasijausti svarbiu komandos nariu. „Raudonkepuraitės“ karalystėje apsigyveno 125 besmegeniai, sukurdami visiems tikrai žiemišką nuotaiką. Į besmegenių gamybą įsijungė 72 proc. šeimų – tokio aktyvumo dar nebuvo nė vienoje organizuojamoje kūrybinių darbų parodoje! Visi džiaugėmės tėvelių ir kitų bendruomenės narių išradingumu. Parodai pristatyti megzti, kimšti, stilizuoti, mediniai, popieriniai bei iš įvairių antrinių žaliavų padaryti seniai besmegeniai.

Ugdytiniai eidami per jų karalystę traukė dainą „Besmegeniai proto turi, tai tikrai…!“ Kadangi žiema šiemet nepašykštėjo sniego, vaikai turėjo galimybę besmegenius lipdyti ir darželio kieme.

Žiemos džiaugsmai tęsėsi: sveikatos stiprinimo veiklos organizavimo grupė Nijolė Petrošienė, Jūratė Miliuvienė, Diana Valančienė, Kristina Jurjonienė ir Laimutė Toleikienė surengė sveikatos dieną „Žiemos džiaugsmai sveikatai“. Taip siekta ugdytiniams padėti įvaldyti įvairius judėjimo įgūdžius, stiprinti sveikatą prasimanant pramogų ir nerūpestingo šėlsmo gamtoje, pratinti jausti savo fizinio gebėjimo ribas, mokytis atsipalaiduoti sportinių žaidimų su sniegu ir ledu metu. Susirinkę tradicijų kiemelyje su muzika ir daina linksmai pasimankštinę, visi įsiruošė į „Sniego žygį“, pilną nuotykių. Sniego žygis baigėsi su karšta arbata, kuri subūrė visus įspūdžių pasidalinimui kiemelyje.

Taip atsisveikinome su senių besmegenių karalyste.