Žiemos netikėtumas Šilutėje: pirmadienio naktį vienu metu ir perkūnija grumėjo, ir snigo

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį šilutiškiai stebėjo žiemai neįprastą reiškinį - žaibavimą, o kai kurie girdėjo ir griaustinį.

Pasak meteorologų, žaibai pirmadienio naktį buvo pastebėti tik Šilutės krašte.

Kad vakar netoli Šilutės pasitaikė nedažnas reiškinys – stipriau sningant užfiksuoti net keli žaibų išlydžiai – patvirtino ir sinoptikai.

Matė žaibus, girdėjo griaustinį

„Man pasivaideno ar prieš kelias minutes sužaibavo?“, – jau po vidurnakčio populiarioje Šilutės feisbuko grupėje klausė vienas lankytojas.

Kad jis buvo teisus, patvirtino daugybė žmonių, taip pat girdėję griaustinį ir matę žaibus. Kiti dar pridėjo, kad naktis buvo labai šviesi. „Taip, girdėjau ir aš griaustinį. Ir kaip šviesu lauke, nors jau po vidurnakčio 00.05 val.“, – rašė Daiva.

„Pas mus dangus su žeme maišėsi, o po to perkūnija du kartus buvo“, – komentavo Jolanta.
„Tikri stebuklai. Girdėjau, bet negalėjau patikėt“, – įspūdžiais dalinosi Regina.

Perkūnijos garsas buvo toks stiprus, kad kai kurie šilutiškiai net pašoko iš lovos, ar galvojo, kad nuo namo stogo sniegas nuslinko.

Lėmė temperatūrų skirtumai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (meteo.lt) atstovai „Šilutės naujienoms“ komentavo, kad sausio 31-ąją buvo nedidelė teorinė tikimybė sulaukti keleto žaibo blyksnių (remiantis lightningmaps žaibų stebėjimo puslapiu, iki 7 išlydžių buvo užfiksuota).

Perkūnija pajūryje ir Vakarų Lietuvoje žiemą nėra labai retas reiškinys. Perkūnijų pasitaiko, tačiau negausiai.

Vakar, anot sinoptikų, superkūnavo (jie naudoja kaip tik tokį žodį) dėl paprastos priežasties – temperatūrų skirtumų. Kadangi jūra sąlyginai šilta, o oras virš jos šaltas, susiformavo debesys, kurių viršūnės buvo išsivystę panašiai, kaip vasarą. Šie debesys užslinkę ant žemyno sugebėjo „išspausti“ keletą žaibų.

„Trumpai sakant, perkūnija žiemą nėra retenybė, pasitaiko, bet šįkart įdomiau buvo tai, kad perkūnavo ir snigo. Dalis meteorologų ar šio mokslo entuziastų tokį reiškinį netgi „medžioja“ ir siekia nufilmuoti, užfiksuoti“, – komentavo hidrometeorologijos tarnybos atstovas.