Žiemos šokis vėl kurs gėrio tiltus

ziemos sokisTyliai ir nedrąsiai apie smagias dovanas svajojantys sunkiai besiverčiančių šeimų vaikai Kalėdų senelio prašo visai nevaikiškų dalykų: lovų, akinukų, rašomųjų stalų ir kitų elementariausių buityje naudojamų daiktų.

Savo širdį jiems atveria ir gerumo ranką jau ketverius metus iš eilės tiesia į labdaros asociaciją „Trys žuvys“ susibūrę garsiausi Šilutės šokių klubai: „Atėnė“ (vadovė Jūratė Gricevičienė), „Žvaigždūnė“ (vadovė Loreta Stanelienė) ir „Lūgnė“ (vadovė Asta Maigienė).

Gruodžio 14 d. jie kviečia į Šilutės kultūros ir pramogų centre vėl vyksiantį tradicinį renginį „Žiemos šokis“. Nusipirkę bilietą vos už 3 eurus, jūs irgi galite dovanoti kalėdinį stebuklą sudėtingomis sąlygomis gyvenantiems vaikams.

Sąrašas jau ruošiamas

„Renginyje šoka ir abu mano vaikai. Jie žino, kad šie šokių pasirodymai skirti tam, jog ir kiti vaikai pajustų gerumą. Kad kažkas galėtų išsimiegoti patogiai – lovoje, kad matytų tai, ką ant lentos rašo mokytoja, kad išgirstų, kas sakoma“, – kalbėdama apie renginio prasmę sakė sporto klubo „Atėnai“ vadovė Jūratė Gricevičienė.

Kaip ir kasmet, taip ir šiemet, atrenkant vargingai gyvenančias šeimas renginio organizatoriams į pagalbą suskubo socialiniai darbuotojai, geriausiai žinantys, ko jose trūksta labiausiai, kad pagerėtų vaikų gyvenimo sąlygos. Atrinkti šeimas, kurioms bus suteikta reikiama pagalba, šiemet pavesta Šilutės socialinių paslaugų centrui. Socialinės priežiūros pagalbos šeimai padalinio vedėja Renata Skvirbienė pasakojo, kad šeimų sąrašas pradėtas pildyti paskutiniąją lapkričio savaitę, tad organizatoriams bus pateiktas šiomis dienomis.

„Ne visos šeimos atrenkamos iš tų, pas kurias lankosi socialinės darbuotojos. Būna, pamatome, kad šalia lankomos šeimos gyvena ir kita, kuri lygiai taip pat sunkiai verčiasi, ir kuriai irgi norisi padėti“, – pasakojo R. Skvirbienė.

Dažniausiai tai – tiek mieste, tiek kaimuose gyvenančios vienišos mamos, kurios pačios neišgali aprūpinti savo atžalų būtiniausiais daiktais. Paramos poreikiai išlieka daugmaž tokie pat, kaip ir pernai ar užpernai. Vaikams reikia akinukų, lovų, kai kur – ir kosmetinio remonto vaikų kambaryje. Vieno nė metų neturinčio neįgalaus berniuko šeimai labai praverstų finansinė pagalba kelionėms į procedūras ir pas gydytojus Klaipėdoje.

Laukiama geradarių pagalbos

„Žiemos šokio“ organizatorės sako, kad gruodžio 14-ąją už parduotus bilietus surinktas lėšas bus nupirkti svarbiausi daiktai, kurių laukia šeimos. Kiti daiktai bus įgyti už kitų rėmėjų suaukotus pinigus.

Pavyzdžiui, pernai vieną daugiavaikę šeimą pradžiugino lovos vaikams, nes iki tol jie miegojo ant sudėtų kartono dėžių. Iš viso už surinktus pinigus, kai renginio metu buvo parduoti bilietai, pernai buvo nupirktos 4 lovos, 5 sofos, miegamasis fotelis, akinukai, dujinė viryklė, būtinos higienos priemonės ir kiti svarbūs daiktai. Ir tai – tik dalis kalėdinių dovanų. Kitus būtiniausius reikmenis pasisiūlė nupirkti rajono verslininkai, ne vienerius metus nuoširdžiai padedantys koncerto organizatorėms, bet vengiantys viešumo.

„Pagalba nesibaigia sulig renginio pabaiga. Yra verslininkų, kurie ir paskui padeda šeimoms, pavyzdžiui, rugsėjo mėnesį nupirko mokyklines prekes visiems vienos šeimos vaikams“, – pasakojo J.Gricevičienė.

Norintieji ir šiemet prisijungti prie šios gerumo akcijos kviečiami kreiptis į Šilutės socialinių paslaugų centro Socialinės priežiūros pagalbos šeimai padalinio vedėją Renatą Skvirbienę tel. 8 657 88706. Jums bus suteikta išsami informacija apie trūkstamus daiktus, kuriais galima artėjančių švenčių proga pradžiuginti vaikus, gyvenančius sunkiai besiverčiančiose šeimose.