Žiniomis apie sveikatą sužibėjo „Bacilos“

I vieta - Kintai 1Ką žinome apie antibiotikus, mikrobus ir jų atsparumą vaistams? Minint Europos supratimo apie antibiotikus dieną atsakyti į šiuos klausimus pabandė jaunoji karta – aštuntokai

Susirinkę Pamario pagrindinėje mokykloje mokiniai savo žinias demonstravo Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro suorganizuotoje viktorinoje „Sutelkime žinias prieš bakterijų atsparumą“.

Dalyvauti viktorinoje panoro šešių rajono mokyklų aštuntokų komandos – Gardamo pagrindinės mokyklos „Gardamukai“, Traksėdžių pagrindinės mokyklos komanda „Liga“, Žemaičių Naumiesčio gimnazijos „Gentamiciukai“, Vainuto vidurinės mokyklos „Atsakingieji“, „Bacilos“ iš Kintų vidurinės mokyklos bei Saugų J.Mikšo pagrindinės mokyklos komanda „Vitaminai“.

Pateikę šmaikščius, rimuotus, o kai kurie – ir teatralizuotus prisistatymus, mokiniai varžėsi trijuose viktorinos etapuose.

Pirmame etape kiekvienai komandai buvo išdalinti lapai, kuriuose buvo pateikti teiginiai apie infekcijas, antibiotikus, antimikrobinį atsparumą. Vaikai turėjo pažymėti, kuris teiginys teisingas, o kuris – klaidingas.

Vėliau teko spręsti kryžiažodį ir atsakyti į klausimus apie infekcijas, antibiotikus, antimikrobinį atsparumą. Paskutiniame etape reikėjo trumpai atsakyti į 16 klausimų. Kryžiažodį komandos išsprendė greitai, bet atsakant į atvirus klausimus teko paplušėti.
Komandų atsakymus vertino iš Visuomenės sveikatos biuro bei Šilutės rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus specialistų sudaryta komisija.

Paaiškėjo, kad daugiausiai apie antibiotikus, mikrobus, jų sukeltas ligas ir atsparumą žino Kintų vidurinės mokyklos komanda „Bacilos“. Nuo jų nedaug atsiliko ir 2-3 vietas pasidalino Žemaičių Naumiesčio gimnazijos „Gentamiciukai“ ir Vainuto vidurinės mokyklos „Atsakingieji“.

Visi viktorinos dalyviai, juos rengusios mokytojos bei visuomenės sveikatos priežiūros specialistės apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis, o prizinių vietų laimėtojai – diplomais ir pelnytų vietų vertais prizais.

Renginį vedė visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Airina Maselskytė, vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Laura Burbeckaitė.