Žinios1.lt – Vyriausiosios rinkimų komisijos taikiklyje

zinios1 copy„Šilutės naujienas“ pasiekė žinia, kad rajone žinoma interneto svetainė zinios1.lt pakliuvo į LR Vyriausiosios rinkimų komisijos (toliau – VRK) akiratį.
Minėtos žinių svetainės leidėja, UAB „Efektyvūs projektai“ direktorė Marytė Janavičienė praėjusią savaitę gavo pretenziją dėl Šilutės „darbiečių“ nepažymėtos politinės reklamos publikavimo interneto svetainėje zinios1.lt.

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas M.Janavičienę informavo, kad gavo skundą dėl nepažymėtos politinės reklamos: minėtoje svetainėje publikuoti straipsniai, kurie reklamuoja Saulių Stankevičių, kuris yra Darbo partijos kandidatas į Šilutės rajono savivaldybės Tarybą. 2015 m. sausio 26. d. straipsnyje „Pristatyta S.Stankevičiaus fotografijų paroda „Pamario paukščiai.

Pamario gyvūnai“. Straipsnis iliustruotas fotografijomis, kuriose matosi S.Stankevičius.

Be to, VRK tyrinėdama gautą skundą minėtoje svetainėje rado dar kelis straipsnius, kurie vertintini kaip nepažymėta politinė reklama: zinios1.lt lapkričio 25 d. publikavo straipsnį „Darbo partijos kandidatas į merus – saugios visuomenės šalininkas“, kuriame yra pristatomas A.R.Renčeliauskas, kuris yra Darbo partijos kandidatas į Šilutės rajono merus. Straipsnis iliustruotas kandidato nuotraukomis. 2014 m. gruodžio 2 d. toje interneto svetainėje atsirado straipsnis „Knygų Kalėdų“ karavanas Šilutėje pajudėjo“, tarp akcijos rėmėjų minimas S.Stankevičius, yra publikuojamos jo fotografijos.

VRK primena, kad pagal LR politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymą, nepažymėta politinė reklama laikoma paslėpta politine reklama ir yra draudžiama. Už jos skleidimą yra taikoma teisės aktų nustatyta atsakomybė.

Kad galėtų įvertinti svetainės leidėjų atsakomybę, Z.Vaigauskas informavo svetainės leidėją M.Janavičienę apie nustatytus pažeidimus ir nurodė iki vasario 13 dienos pateikti informaciją: kieno iniciatyva buvo publikuoti minėti straipsniai, ar jie buvo kaip nors apmokėti arba numatoma apmokėti, jei straipsniai buvo apmokėti, ar buvo taikyti politinės reklamos įkainiai, kiek politinės reklamos straipsniai būtų kainavę vertinant politinės reklamos įkainiais, ar Darbo partija , jos nariai, keliami kandidatai yra tiesiogiai susiję su naujienų portalu zinios1.lt.