Žinomas švėkšniškis – „ruonis“ – 2022-uosius pasitiko vėl gerindamas rekordą

Lietuvos rekordus fiksuojančios agentūros darbuotojai tikriausiai jau įprato ir nedvejodami galėtų pasakyti, kokį pirmąjį pasiekimą naujaisiais kalendoriniais metais jiems teks užfiksuoti. Iš Švėkšnos kilęs Kęstutis Pricevičius, šiuo metu gyvenantis Kaune, jau 12-ąjį kartą Naujuosius metus pasitiko besimėgaudamas atvirųjų vandenų teikiamais malonumais, - praneša „Švėkšnos naujienos“.

K. Pricevičius yra jau kelių rekordų autorius: jis daugiausiai kartų dalyvavo Naujametės nakties maudynėse, be to, jis pasiekė ir šalčiausių maudynių rekordą – Nemune maudėsi esant 30 laipsnių šalčio.

Kaune gyvenantis švėkšniškis K. Pricevičius daugeliui žinomas kaip rekordininkas. 2013 m. Lietuvos rekordų agentūra įregistravo jo pasiektą šalčiausių maudynių atviruose vandenyse rekordą: drąsuolis 2012-ųjų vasario 2-ąją Nemune išsimaudė, esant lauke 30 laipsnių šalčio.

Švėkšniškio pavardę galima aptikti ir ties dar vieno rekordo grafa, kuri suformuota taip: „Daugiausia kartų atviruose vandenyse dalyvavo Naujametės nakties maudynėse („ruonis“) – 8 kartus“.

Šiemet K. Pricevičius vėl pagerino iki šiol jam pačiam priklausiusį rekordą. Naująjį išskirtinį K. Pricevičiaus pasiekimą „Agentūra Factum“ pasiruošusi papildyti. Rekordo aprašymas numatytas toks: „Daugiausia kartų atviruosiuose vandenyse pasinėrė Naujametės nakties maudynėse – 12 kartų – Kaune gyvenantis švėkšniškis Kęstutis Pricevičius. Jis iš gruodžio 31 d. į sausio 1 d. 2001 – 2004, 2008 – 2010, 2017, 2019 – 2022 Naujuosius metus sutiko pasinėręs atviruosiuose vandenyse.“

Rekordininko paklausus, su kokiomis mintimis jis pasitiko Naujuosius 2022-uosius metus lediniame vandenyje, vyriškis atsakė: „Ledinis vanduo grūdina kūną, skaistina sielą, atvėsina perkaitusias nuo „vakserių“ ir „antivakserių“ smegenis… Su Naujaisiais, žemiečiai!“

Sveikuolis „Švėkšnos naujienoms“ papasakojo, kaip kilo tokio rekordo idėja, kodėl jis jau daugiau nei 20 metų kiekvieną rytą maudosi lauke ir kodėl naujo rekordo formuluotėje paminėtas Švėkšnos vardas.

Prieš keletą metų kalbinamas „Šilutės naujienų“ rekordininkas sakė, kad specialiai jis rekordų nesiekė ir jų neplanavo. Pasak jo, tiesiog natūraliai tokia mintis brendo jau seniai, ir 2000-ųjų pabaigoje jis pasiūlė Kauno „ruoniams“ sutikti Naujuosius vandenyje. „Iš viso to atėjo 3 ar 4 moterys ir aš – vienas vyras. Taip viskas ir prasidėjo. Toliau pagal galimybes naujametes maudynes tęsiau vienas. Tik gerokai vėliau draugai pasiūlė įregistruoti rekordą“, – pasakojo kraštietis.

Maudytis atviruose vandenyse jis sakė pradėjęs nuo 1979-ųjų vasaros, kai buvo studentų statybiniame būryje (SSB) Arlaviškėse, prie Kauno marių. Nuo tada ir tęsia maudynes. Pradžioje maudėsi 2 – 3 kartus per savaitę, o po kokių 10-ies metų pradėjo maudytis kasdien. Dabar jis sako be to nebeįsivaizduojantis dienos pradžios ir tolesnių darbų, tai esą tarsi kavos puodelis „kofemanui“.

„Nieko nėra labiau jaudinančio už vaizdą, kuris atsiveria artėjant prie gimtosios Švėkšnos, kai pasimato didingi bažnyčios bokštai. Ir taip – nuolatos. Visada sakau, kad esu švėkšniškis, o Švėkšna – gražiausias kampelis žemėje“, – sakė „ruonis“ rekordininkas.