Žirginio sporto entuziastai tikisi geresnės ateities: turėti erdvesnes patalpas

Juknaičių žirginio sporto klubo vadovas ir šį sportą bei žirgus pamilę jo nariai viliasi, jog netrukus klubas galbūt turės patogias patalpas kaimo pakraštyje esančiose buvusiose arklidėse. Klubas ir iki šiol naudoja didelę dalį šių patalpų, bet jeigu jų būtų daugiau, dengtame manieže nebereikėtų sandėliuoti pašarų, todėl liktų daugiau erdvės treniruotėms su žirgais.

G. Grygelis sako, kad šiuo metu valstybei priklausanti arklidės pastato dalis būtų tinkama žirginio sporto bazei plėsti.

Rajono politikai jau svarsto galimybę perimti iš Valstybės įmonės Turto bankas į Savivaldybės nuosavybę dalį buvusių arklidžių – 433 kv. m ploto pastatą, kuris būtų perduotas žirginio sporto entuziastams.

Nori treniruotis dengtame manieže

Žirginio sporto klubas Šilutės sporto mokykloje buvo įsteigtas prieš porą metų. Šiuo metu klubą lanko 16 narių, iš kurių 13 – moksleiviai. Treniruotės vyksta kiekvieną dieną, savaitgaliais dalyvaujama varžybose. 2020 metais klubo nariai dalyvavo 12-oje varžybų, iš kurių dvejos buvo surengtos Juknaičių žirgų sporto klubo aikštyne.

Savivaldybės Ūkio skyriaus vyr. specialistė Daiva Thumat Tarybos komitetuose aiškino, jog žirginio sporto vystymui rajone jau yra reikalinga geresnė sporto bazė. Šiuo metu sporto mokyklos mokiniai neatlygintinai naudojasi Juknaičių žirgų sporto klubo baze. Siekiant užtikrinti kokybiškesnę žirginio sporto ugdymo kokybę Sporto mokyklos ir klubo nariams, būtina praplėsti esamą bazę.

Šiuo metu valstybei nuosavybės teise priklausanti, VĮ Turto banko patikėjimo teise valdoma arklidės pastato dalis būtų tinkama žirginio sporto bazei plėsti. Perimtos patalpos būtų panaudotos žirgų laikymo vietų skaičiui didinti, čia būtų galima įrengti buitines patalpas moksleiviams, laikyti reikalingą inventorių.

Dalis pastato būtų skirta pašarų sandėliavimui, nes šiuo metu tam naudojama dalis dengto maniežo, kuris yra skirtas jojimui. Atlaisvinus maniežą jame galėtų treniruotis daugiau moksleivių, taip pat būtų galimybė rengti žirginio sporto varžybas žiemos metu.

Domėjosi, ar valdžia matė patalpas

Socialinių reikalų komiteto pirmininkė Daiva Žebelienė Savivaldybės administracijos direktoriaus Virgilijaus Pozingio klausė, ar Savivaldybės vadovai lankėsi perimamose patalpose ir ar nereikės jų remontuoti?

V. Pozingis sakė patalpas apžiūrėjęs, jo nuomone, norint jas pritaikyti ir moksleivių buitinėms patalpoms gal ir reikėtų jose atlikti remontus. Tačiau, pasak V. Pozingio, tokiems darbams nei Šilutės savivaldybė, nei Sporto mokykla lėšų neturi. Tad klubo nariai turės lėšų susirasti iš rėmėjų, savo bei moksleivių tėvų mokesčių ir kitokių galimų šaltinių.

Be to, V. Pozingio nuomone, klubui yra svarbu gaunamose patalpose paruošti vietą pašarams sandėliuoti ir atlaisvinti dalį dengto maniežo, kurioje dabar sukrauti pašarai. O pašarams sandėliuoti skirtoms patalpoms remonto nereikės.

Abejoja, ar žirginis sportas būtinas

Socialinių reikalų komiteto narys Algirdas Gečas išreiškė savo abejonę, ar Šilutės sporto mokyklai iš viso būtina turėti Žirginio sporto skyrių. Juk jame į treniruotes ateina tik 13 vaikų. Jo nuomone, Savivaldybė turėtų peržiūrėti visą Sporto mokyklos veiklą, ir apsispręsti, kuriuos skyrius palikti, o kuriuos galbūt panaikinti.

Žygimantas Kurlianskas klausė ar galėtų daugiau vaikų lankyti Žirginio sporto skyrių. Pasak V. Pozingio, Šilutės sporto mokykla klubui moka tik pusę trenerio etato atlyginimo, todėl ir moksleivių skaičius yra toks nedidelis. Jo nuomone, jeigu Žirginio sporto skyriui bus skiriama daugiau lėšų, galėtų būti padidintas ir treniruotes lankančių moksleivių skaičius. Šia sporto šaka besidominčių jaunuolių ir jų tėvų yra, tik šis sportas nėra pigus.

Norisi saugios teritorijos

Juknaičių žirgų sporto klubo vadovas, Gedmantas Grygelis “Šilutės naujienoms” pasakojo, kad klubas, pradėjęs treniruoti Sporto mokyklos mokinius, siekia kuo didesnio jų saugumo. Vadovas turi pagrindo nuogąstauti, kad Turto bankui priklausančios patalpos gali būti privatizuotos. Tuomet nežinia kokia veikla ten galėtų vykti, neatmetama, kad ji trukdytų ir treniruotėms. Žirgai bijo traktorių ir kitokios technikos garsų, gali pasibaidyti ir t.t.

Didesnė perimamų patalpų dalis, pasak G. Grygelio, būtų naudojama šienui sandėliuoti, ir taip būtų galima atlaisvinti dengtą maniežą.

Be to, klubas galėtų įsirengti specialią patalpą šalia arklidės, kuri būtų skirta terapiniams užsiėmimams su žirgais. Joje tik reikėtų įrengti liftą, kuris padėtų neįgaliam žmogui užsėsti ant žirgo.
Pasak G. Grygelio, užsiėmimus su sportiniais žirgais galėtų lankyti ir daugiau vaikų, tačiau tai jau priklauso nuo pačios Savivaldybės investicijų.

Komercijos direktorius, korespondentas