Žmogaus kantrybė – ne pelkė, ji turi ribas

 pelkes pelkiu gatveje2Potvynių toli ieškoti nereikia. Kai tik nutirpsta sniegas ar truputį ilgiau merkia lietus, ekstremalią susisiekimo situaciją gali skelbti Šilutės Knygnešių ir Pelkių gatvių gyventojai, nes jiems įrengtoje automobilių stovėjimo aikštelėje tyvuliuoja vanduo. Tad žmonės automobiliais jau ne važiuoja, bet plaukia, o pėsčiomis eidami į namus ir į darbus brenda. Įveikti purvynę tenka ir norint iš namų išnešti atliekas.

Sunkiai išbrendamos balos ir klampynės kieme dar turi vietos plėstis, bet žmonių kantrybės taurė turi ribas. Knygnešių g. 17 namo gyventojas Vytautas Kilinskas pasikvietė „Šilutės naujienas“ pasidairyti po skendintį kiemą, apžiūrėti klampynėje pamerktus automobilius ir patarti, ką daryti šalia gyvenantiems žmonėms.

Kiemas skęsta visus metus

„Nebežinome, ką daryti. Nebeįmanoma. Ne tik automobilių nėra kur statyti, nes vien balos, – net iki šiukšlių konteinerių neįmanoma prieiti. Kiek prašėme, kiek kreipėmės į seniūnijos vadovus, tuščias reikalas“, – sakė V.Kilinskas. Redakcijos pagalbos vyras prašė visų namo gyventojų vardu, tikėdamasis išgirsti vilties kibirkštėlę, kada gi pelkių Pelkių gatvėje nebeliks.

Pro šalį einanti moteris su dvejų metų vaikeliu irgi nesusilaikė nuo komentarų: „Va, tokiomis sąlygomis kasdien einame pasivaikščioti, turime braidyti po pelkėtą „kliūčių ruožą“. Neduok Dieve, jei koks automobilis staiga atvažiuotų!“

Jai antrino su šiukšlių maišais link konteinerių brendantis vyriškis.   Anot V.Kilinsko, jau beveik metus gyventojai yra priversti braidyti po tokią automobilių stovėjimo aikštelę. Anksčiau savo mašinas jie statė kitoje, sausesnėje vietoje, bet kai ten prasidėjo privataus namo statybos, stovėjimo aikštelė buvo nustumta ant buvusių pievų. O čia gruntas visąlaik šlapias.

Turi džiaugtis tuo, ką turi

Apie Pelkių gatvės gyventojų bėdą ir jų automobilių stovėjimo aikštelės situaciją pasiteiravome Šilutės seniūno Raimondo Steponkaus.

Anot seniūno, žmonėms niekada nebus gerai. „Jie verkia, kai trūksta vietos automobiliams statyti, verkia ir kai ją gauna. „Nėra šiais metais numatyta lėšų šiai aikštelei tvarkyti. Kol kas aplinkinė teritorija yra projektuojama, rengiami dokumentai, kad po kelerių metų čia būtų vaikų žaidimo aikštelė, sutvarkyta Pelkių gatvės važiuojamoji kelio danga“, – vardijo seniūnas, neslėpdamas pasipiktinimo, jog gyventojai per daug sau leidžia, nes per pievas jau yra savavališkai išvažinėję kelius, besidriekiančius iki nelegalių garažų.

„Iš pradžių gyventojai prašė didesnės aikštelės, išsprendėme problemą. Dabar jiems vėl negerai. Aš irgi daug ko galiu norėti, bet kai pasižiūriu į piniginę, visi norai praeina. Nėra lėšų automobilių stovėjimo aikštelei prie Knygnešių g. 17 namo tvarkyti, nėra jų ir Pelkių gatvės duobėms užpilti“, – reziumavo seniūnas R.Steponkus.

Tačiau jis pažadėjo, kad kai atšils orai, užtvers nelegaliuosius kelius, išvažinėtus per pievą, ir atveš žvyro bent kiek aplyginti didžiąsias duobes.