Žmonės keistais drabužiais. Steampunk‘erių suvažiavimas prie Žeimenos ežero

Šeštadienio rytą navigacijos ekrane suspindėjo Kaltanėnų gyvenvietės pavadinimas. Modernus prietaisas pranešė: iki kelionės tikslo – visai šalia Baltarusijos sienos – 345 kilometrai arba 4 valandos kelionės. Kraisleris, išmetęs juodų dūmų kamuolį, sparčiai nulėkė autostrados link. Kitoje kelionės pusėje mūsų laukė susitikimas prie Žeimenos ežero įlankos su bendraminčiais iš visos Lietuvos.

Šuldiakovas
Kartu su bendraminčiais iš visos Lietuvos suvažiavime dalyvavo ir šilutiškis E. Šuldiakovas (antroje eilėje viduryje).

Pasistatę palapines apie 30 steampunk‘erių – senovės kultūros bei kūrybiško požiūrio į gyvenimą puoselėtojų, kartu su jiems prijaučiančiais šeimų nariais, pradėjo 11 kilometrų žygį ežeru ir upe. Po kelionės vandeniu visi susirinko Alvydo kempinge vakaro linksmybėms.

Renginio organizatorius ir idėjinis vadas Arnoldas buvo apdovanotas dalyvių sukurtais darbais.
Steampunkas – tai sparčiai populiarėjanti saviraiškos meno šaka, paremta karalienės Viktorijos epochos drabužių stiliumi, meno kūrinių iš nebenaudojamų metalo laužo, plastiko ir stiklo gamyba bei rankdarbiais, atliktais įvairiomis technikomis.

Ši meno šaka orientuota į atliekų mažinimą, kūrybiškumo puoselėjimą ir vartojimo įpročių keitimą. Tai galimybė sukurti savo rankomis spalvingus kostiumus ir smagus laiko praleidimas. Steampunk‘o festivaliai vyksta visame pasaulyje jau ne vienerius metus nuo Norvegijos iki Naujosios Zelandijos ir nuo JAV iki Japonijos. Menininkų, kuriančių skulptūras, rūbus ar transporto priemones iš nebereikalingų daiktų vis daugėja.

Steampunk‘erį labai lengvai galima atpažinti iš cilindro-skrybėlės, suvirintojo akinių ir senamadiško kostiumo. Steampunk‘o simboliai – tai aštuonkojis, dantračiai ir skraidantys laivai.

Antrasis suvažiavimas baigėsi naujomis draugystėmis ir stipresniu noru tausoti tai, kas sena, ir duoti antrą gyvenimą seniems daiktams.