Žolės padegėjai jau tuština mūsų kišenes

sudege masinaYpač sausas šiemetinis pavasaris tapo tikru darbymečiu žolės padegėjams. Ugniagesiai gesinti degančios žolės plotų jau skuba mažiausiai po 5 kartus kiekvieną dieną.

Gerai bent tai, kad kol kas padegta žolė nesukėlė nė vieno rimtesne nelaime pasibaigusio gaisro.

Anot Šilutės PGT Valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspekcijos viršininko Arūno Ališausko, žolės deginimo pradžia šiemet tapo kovo 8-oji. Degintojai savo naikinančios veiklos imasi po darbo – maždaug nuo 17 valandos, o poilsio dienomis – iš pat ryto.

Sekmadienį ugniagesiams 2 kartus teko skubėti į Gardamo sen. Voverių kaimą, kur žolė degė aplink negyvenamą sodybą. Gelbėtojams gerai žinomas čia siautėjantis padegėjas, o pačioje sodyboje jie dar aptiko ir padžiautų šernų ir stirnų kailių.

Praėjusios savaitės ketvirtadienį užsidegus pievai Šilutėje, Pramonės gatvėje, už Techninių apžiūrų centro, suliepsnojo ir čia išmėtytos ZAL 6422padangos, seni baldai ir kitas šlamštas. Dūmų buvo tiek daug, kad juos pamatė net Uostadvario gyventojai, tačiau rimtų nuostolių ir šį kartą išvengta.

PGT vyrai planuoja reidus į seniūnijas, kurių metu aiškinsis potencialius žolės padegėjus.

Pasak A.Ališausko, į žolės deginimo problemą reikėtų žvelgti valstybiniu lygiu: kol žemių savininkai nebus baudžiami už tai, kad neprižiūri ir nedirba savo žemės, tol jie padeginės pernykštę žolę. O visi mokesčių mokėtojai savo ruožtu mokės už ugniagesių darbą tokiose gaisravietėse.

Šeštadienį apie 16 val. ugniagesiams teko gesinti ir Šilutės Knygnešių gatvėje, šalia 15 namo, degantį automobilį. Savininkas įtaria, kad jo pusiau krovininį „VW Transporter“ padegė aplink besisukinėjantys vaikai. Įvykį tiria policija.