Žolinė į Bliūdsukius atnešė naujų gyvenimo spalvų

zelvesys bibliotekos atidarymas IMGP8817Saulėtą Žolinės dienos pavakarę į jaukų, šiltą pasibuvimą drauge rinkosi Bliūdsukių ir aplinkinių vietovių gyventojai. Jau ne vienerius metus kaimo bendruomenės „Želvesys“ rengiamos vasaros darbų pabaigtuvės šiemet bendruomenės namuose, įkurtuose buvusioje mokykloje, įgavo naują prasmę. Pagaliau baigti bendruomenės namų tvarkymo darbai, pagerbti darbščiausi ir aktyviausi žmonės bei atidaryta nauja biblioteka.

Pagerbti kaimo darbštuoliai

Susirinkusiuosius pasveikino kaimo bendruomenės „Želvesys“ pirmininkė Rasa McDonald. Ji pasidžiaugė puikiu oru, tuo pačiu priminė ir Žolinės prasmę – tai yra derliaus aptarimas ir šeimų pabuvimas būryje, giminės susirinkimas, pasidalinimas džiaugsmais bei vargais. zelvesys graziausia sodyba

Tad kada, jei ne šiuo metu, palydint vasarą, pasidžiaugti darbščiausiais kaimo gyventojais? Būtent švęsdami Žolinę kaimo bendruomenės nariai pagerbė ir gražiausių sodybų šeimininkus. Pastarieji išrinkti, kaip „Šilutės naujienoms“ sakė pirmininkė R.McDonald, naudojant į dangų kylančią ir iš viršaus vaizdą fiksuojančią kamerą – droną.

„Nusprendėme, kad su dronu pavyks geriausiai pamatyti sodybų grožį. Apžvalgėme kelis kaimus: Būdvyčius, Pempiškes, Bliūdsukius, Šiaudėnus, Meiželius ir Žiogus. Galiausiai iš visų išrinkome dešimt pretendentų į gražiausiai tvarkomos sodybos nominaciją“, – sakė pašnekovė.

Anot jos, vertinimo komisija atliko gana sudėtingą darbą, nes vėliau reikėjo išrinkti gražiausią iš gražiausiųjų sodybų. Jos šeimininkais paskelbti Zita ir Petras Šlajai, gyvenantys Būdvyčių kaime. Gražiausiai tvarkomos sodybos šeimininkai apdovanoti liaudies meistro Petro Balsio specialiai išdrožta lenta, kuri papuoš namų aplinką ir praeiviams praneš, jog čia gyvena tikri darbštuoliai.

Duris atvėrė biblioteka

Didelę reikšmę kaimo bendruomenės „Želvesys“ veiklai ir svajonių išsipildymui atnešė tai, kad 2016-ieji yra paskelbti Bibliotekų metais. Būtent ši proga davė papildomų paskatų užbaigti prieš dvejus metus pradėtas įgyvendinti idėjas. Taigi po pasirengimo, remonto ir knygų rinkimo darbų, bendruomenės namuose duris atvėrė nauja biblioteka. Ji įkurta parengus projektą „Knyga kviečia kartas“. Šio projekto įgyvendinimui iš Europos paramos fondų buvo gauta 7000 Eur, už kuriuos ir buvo padaryti bibliotekos remonto darbai, įrengtos patalpos, taip pat netrukus bus nupirkta ir naujų knygų.

Įkurtuvių metu džiaugdamasi, kad tokiame atokiame rajono kaime pačių gyventojų pastangomis duris atvėrė nauja biblioteka, didelę padėką jos atsiradimo iniciatoriui – šilutiškiui Edvardui Jurjonui skyrė ir bendruomenės „Želvesys“ pirmininkė R.McDonald. Anot jos, Edvardas parengė projektą, kurio dėka gautos lėšos, taip pat jis yra vienas iš pagrindinių knygų rinkėjų. E.Jurjonas, aukodamas savo laiką ir asmeninį gyvenimą, aktyviai ragino žmones dovanoti knygas, rašė skelbimus, pats rinko ir vežė knygas. Nemažą knygų dalį šilutiškis padovanojo iš savo namų archyvo.

Anot aktyvios bendruomenės „Želvesys“ narės, bibliotekininkės Almos Kiudienės, nors oficialiai biblioteka atidaryta per šių metų Žolinę, tačiau pirmieji skaitytojai knygų jau rinkosi ir anksčiau. Šiuo metu bibliotekoje vyksta baigiamieji įkurtuvių darbai, o lentynose skaitytojų laukia jau apie 6000 įvairaus žanro knygų, kurias dovanojo žmonės. Taip pat bibliotekos lankytojai galės naudotis ir kompiuteriais bei susirasti įvairios informacijos internetu. Anot bibliotekininkės Almos, jau baigiami sudaryti skaitytojų pageidaujamų (buvo atlikta apklausa) naujų knygų sąrašai, kurios bus nupirktos iš projekto lėšų.

zelvesys bibliotekos atidarymas IMGP8835„Laukiame ne tik bendruomenės „Želvesys“ narių, bet ir kitų aplinkinių vietovių gyventojų. Jie gali užsukti į biblioteką ir išsirinkti sau mielą knygą, kuri padės atsipalaiduoti nuo darbų, išvaikys vienatvę“, – sako bibliotekininkė, kuri pati save vadina didžiule knygų skaitytoja.

Anot A.Kiudienės, biblioteka kaimo bendruomenės „Želvesys“ namuose oficialiai veiks sekmadieniais, nuo 15 val. iki 16 val. Bet jei pro šalį einantys žmonės ir kitomis dienomis pamatys prie pastato stovintį bibliotekininkės automobilį, gali užeiti – biblioteka visad pasiruošusi priimti skaitytojus.

Planuojama, kad naujoji Bliūdsukių kaimo biblioteka netrukus pakvies skaitytojus ir į poezijos vakarus. Kaip „Šilutės naujienoms“ užsiminė bibliotekininkė Alma, bendruomenė turi savą poetę Joaną Uktverienę, kuri jau yra išleidusi kelias poezijos knygas.

Linksmybės su dovanomis

Neeilinę Žolinės dieną kaimo bendruomenės „Želvesys“ nariai bei svečiai atšventė ir su muzika, ir su teatru.

Linksmą istoriją apie meilę papasakojo Žemaičių Naumiesčio mėgėjų dramos teatras „Lamata“, parodydamas pjesę „Meilės eliksyras“, linksmai palinguoti kvietė vestuvių muzikantų duetas iš Kretingos „Verona“.

Visi užsukusieji į Bliūdsukių Žolinę galėjo pasigrožėti ir tautodailininkės Elvyros Mockienės karpinių paroda, o dovanų į namus parsinešti po žolelių arbatos ryšulėlį bei stebuklingo jonažolių fitolio buteliuką, kuriuos pagamino ir su meile dalijo kaimo bendruomenės „Želvesys“ nariai.