Žolinė subūrė aktyvią Bikavėnų bendruomenę, sukvietė ir svečius

Vasaros šventė-Žolinė – taip savo tradicinį viduvasario renginį pavadinę Vainuto seniūnijos Bikavėnų kaimo bendruomenės nariai ir vėl susibūrė draugėn. Buvo šventėje sveikinimų, dainų ir šokių, ir tiesiog smagaus pasibuvimo.

Sveikino aukšti svečiai

Bikavėniškiai daugybę metų rengė visoje šalyje ir net už jos ribų garsėjusį renginį „Grajikit, Bikavos žiogeliai“. Tačiau panaikinus čia kultūros centrą “nutilo” ir Bikavos žiogeliai. Bet bikavėniškiai nutarė, kad nors ir kitu pavadinimu, tačiau vasaros šventėn jie susiburs.

Šiemet į bendruomenės namų kiemelyje surengtą šventę atvyko ne tik vietos valdžia – Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus, rajono meras Vytautas Laurinaitis ir klebonas Virgilijus Pocius. Bikavėniškius aplankė ir LR Seimo narys Zigmantas Balčytis su savo padėjėju, tarybos nariu Arūnu Pupšiu. Tikra šventės vinimi būtų tapęs 100 metų sulaukusios ilgaamžės Konstancijos Šimaitienės pasveikinimas, tačiau šventėje ji dalyvauti negalėjo, tad dovanos ir sveikinimai perduoti vėliau.

Pasveikinti ir kaimo naujakuriai bei ukrainietė Darija Gurenko, puikiai baigusi vidurinę mokyklą jau gyvendama Bikavėnuose, kuri mokėsi nuotoliniu būdu.

Seimo narys Z. Balčytis pasidžiaugė, kad Bikavėnus daug metų garsinusi šventė, dabar jau pačių vietos gyventojų iniciatyva gyvuoja ir kraštą garsina toliau. Svečias taip pat pastebėjo, jog Bikavėnai – ypač tvarkingas ir gražus kaimas, jame daug pavyzdingai tvarkomų sodybų. O vietos gyventojai – iškirtinai vieningi.

Šiems žodžiams antrino ir meras V. Laurinaitis, o seniūnas V. Mockus patikslino, kad gražiai tvarkosi visos seniūnijos žmonės. Seniūnas ypač dėkojo M. Matevičienei už jos iniciatyvas ir darbus bendruomenei.

A. Pupšys prisiminė, kad Bikavėnų šventėje lankosi jau 26 metus, ir pasidžiaugė, kad ši tradicija nenutrūksta: šventės vyko ir bendruomenė būrėsi ir kai čia buvo kultūros centras, ir kai jo nebeliko. Tad, pasak jo, lieka viltis, kad jos vyks ir toliau.

Šventei ruošėsi visi

Bendruomenės vieningumą akcentuoja ir jos pirmininkė M. Matevičienė. Nes ir didžiausias organizacinio darbo krūvis, žinoma, teko jai – ilgametei kultūros darbuotojai, o dabar vis dar vadovaujančiai bendruomenei. Bet Marytė džiaugiasi nelikusi viena, o sulaukusi visų bendruomenės narių pagalbos.

„Mūsų žmonės tokie vieningi, visi prie šventės prisidėjo kuo galėdami. Kas rėmė lėšomis, kas dirbo, kas kepė pyragus – nė vienas neliko nuošalėje. Kitos tokios bendruomenės rajone aš nežinau, tik todėl dar ir sutikau jai vadovauti“, – pasakojo pirmininkė.

Pasak jos, visi bikavėniškiai nori, kad jų kaimas gražėtų ir klestėtų, ir jame vyktų renginiai. Kad šventė  pavyktų, daug prisidėjo ir naujai išrinktas kaimo seniūnaitis Mindaugas Norkaitis, ne tuščiomis, o su vaišėmis atvyko ir Bikavėnuose gyvenantys nuo karo pabėgę ukrainiečiai. Šiuo metu Bikavėnuose jų gyvena 16.

Koncertą surengė vietos moterų ansamblis „Žolyna“, burtis į ratelius kvietė Vainuto folkloro kolektyvas „Vainuta“, linksmino ir atvykėliai – Natkiškių kapela bei grupė „Bičiuliai“.