Žolinė Traksėdžiuose sukvietė kaip niekada daug dalyvių

20190815 193604Žolinę, mistišką atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis dieną kasmet švenčia ir Traksėdžių gyventojai. Ir šiemet aktyvūs bendruomenės nariai suorganizavo smagią šventę, dalyvavo krepšinio ir tinklinio varžybose, klausėsi koncertų, o vakare grožėjosi gyvenvietės padangę nušvietusiais fejerverkais.

Į Žolinės šventę Traksėdžiuose šiemet susirinko kaip niekada gausus būrys žmonių: kol vieni sėdėjo ir klausėsi muzikos, kiti šoko, skanavo čia pat kepamų šašlykų ir kitų skanėstų.
Vyko sporto varžybos

Asociacijos „Traksėdžių viltis“ pirmininkė Eglė Paulauskienė pasakojo, kad šventei traksėdiškiai ruošėsi nuo rugpjūčio 15-osios ryto: gėlėmis puošė sceną, gražino aikštelės aplinką.

Šventė prasidėjo vidudienį sportinėmis varžybomis, tradiciškai krepšinio ir tinklinio varžyboms teisėjavo sportininkė Danguolė Černeckytė. Kol komandos rungėsi kuri stipriausia, į aikštelę pradėjo rinktis svečiai, žiūrovai, prekybininkai.

Traksėdiškių pasveikinti atvyko Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus, Savivaldybės tarybos narys Tomas Budrikis. Juk Traksėdžiai Šilutės seniūnijai priklausanti gyvenvietė, kurioje gyvena apie 1200 žmonių.20190815 185744
Svečiai traksėdiškiams palinkėjo gražios šventės, o renginio vedėja, perskaičiusi eilėraštį apie Traksėdžius, papasakojo kada buvo pradėta švęsti Žolinė. Susirinkusiesiems dainavo sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Šilutės Viltis“ ansamblis „Svaja“ ir Šilutės choras „Pamario aidas“.

Šventei įsilingavus buvo apdovanoti geriausi sportininkai. Pergalę šventė krepšinio ir tinklinio Pagėgių komandos, jos išsivežė pirmųjų vietų medalius.

Sėdėti nebuvo kada

Organizatoriai pastebėjo, kad daugiausiai žmonių sutraukė vakarinė šventės dalis, kurioje koncertavo mūsų krašto dainininkai Saulius Budginas ir Sergėjus Saveljevas. Neilgai trukus atvyko grupė „Bernužėliai“ ir Svajoklis. Visi šoko, dainavo.

Linksmybių netrūko ir mažiesiems, juos linksmino vaikų švenčių vedėjai „Mažasis aitvaras“, batutai, buvo saldžios vatos ir spragėsių.

Šventėje dalyvavo tikrai daug žmonių, atėjusiems vėliau net pritrūko vietų atsisėsti. Bet sėdėti ir nebuvo kada – mokyklos aikštelėje, skambant muzikai šoko tiek vyresni, tiek jaunimas. „Smagu, kad mūsų Traksėdžiuose organizuojamos tokios šventės, suburiančios visą bendruomenę“, – šventės įspūdžiais dalinosi traksėdiškė Karina.

Aktyvus Traksėdžių bendruomenės narys, vienas šventės organizatorių Mantas Laužikas yra pastebėjęs, kad daugiausiai žiūrovų į šventes sukviečia populiarios grupės. Tiek daug žmonių Traksėdžių šventės metu jis dar nėra matęs niekada anksčiau.

Šventės rengėjai dėkoja visiems, prisidėjusiems prie organizavimo, rėmėjams už finansinę paramą, bendruomenės nariams – visų jų šventė nebūtų beįvykusi.