Žolinės koncertai Saugose ir Šilutėje

KoncertaiPirmadienio, rugpjūčio 15 dienos, pavakarę šilutiškiai ir saugiškiai išgirs dvi įspūdingas muzikines programas.

17 valandą Saugų evangelikų liuteronų bažnyčioje festivalio „Muzikos malūnas“ uždarymo koncerte dainuos charizmatiškasis bosas Liudas Mikalauskas ir gros pianistė Audronė Juozauskaitė ir tą patį vakarą 19 valandą muzikinis tiltas nusities į Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčią, kur kraštiečiai ir svečiai išgirs iškilmingą Valstybinio choro „Vilnius“ programą, skirtą Šilutės festivalio „Muzikinė Verdenė“ uždarymui.

Abu miesteliai – Saugos ir Šilutė – maloniai kviečia skirti šventą Žolinių dienos pavakarę profesionalios muzikos klausymui ir parsinešti į namus puikius įspūdžius.
Saugose L.Mikalauskas dainuos šv.Jono Pauliaus eiles

Saugų miestelio parapijai ir svečiams dovanodamas programą, skirtą popiežiaus šv. Jono Pauliaus II atminimui, Lietuvos žmonėms gerai žinomas bosas Liudas Mikalauskas ir koncertmeisterė, pianistė Audronė Juozauskaitė užbaigs pirmąjį profesionaliosios muzikos koncertų ciklą Saugose „Muzikos malūnas“.

Iškilūs muzikai atliks programą „Karolio Voitylos paslaptis“, kurioje skambės gražiausios dainos šv. Jono Pauliaus II poezijos tekstais. Šių nuostabių melodijų muzikos autorius – Placido Domingo (kompozitorius, legendinio dainininko sūnus ir bendravardis).

Dainos pagal šv. Jono Pauliaus II poeziją buvo sukurtos asmenine paties operos solisto Placido Domingo iniciatyva. Pasak garsiojo dainininko Domingo, ši muzika turėtų būti svarbi ne tik tikintiesiems, bet ir kiekvienam, kuris brangina šv. Jono Pauliaus II atminimą. Atminimą žmogaus, pašventusio savo gyvenimą tarnystei Dievui ir žmonijai. Saugų evangelikų liuteronų bažnyčioje skambėsianti programa suteiks galimybę prisiliesti prie šv. Jono Pauliaus II gyvenimo, kartu pamąstyti, kur slypi šio dvasios maratonininko begalinės dieviškosios energijos ir jo žmogiškojo paprastumo paslaptis. Juk Karolis Voityla buvo toks pat žmogus, kaip ir mes visi, turėjęs tik du tuščius delnus ir didelį tikėjimą Viešpačiu…

Dainininkas Liudas Mikalauskas, vienas šios programos kūrėjų, pasakoja: „Programos iniciatorė sesuo selezietė Liucija Grybaitė kartą į vieną mūsų susitikimą atnešė kompaktinę plokštelę su dainomis, parašytomis pagal šv. Jono Pauliaus II poeziją. Tai buvo proga visiškai kitaip atgaivinti spektaklio, kuriame man teko vaidinti Karolį Voitylą, tekstus, maldas, visas citatas, kurios jau seniai ieškojo terpės atsiskleisti. Radus šias dainas sukūrėme programą, kalbančią vien tik Popiežiaus širdimi ir žodžiais. Originale jos skamba itališkai, angliškai ir ispaniškai. Tačiau norėjome, jog dainos būtų suprantamos Lietuvos publikai, todėl paprašėme sesers Liucijos Grybaitės išversti šiuos poezijos tekstus į lietuvių kalbą“.

„Man tai kažkas nauja mūsų religinės muzikos padangėje. Tikiuosi, kad ir klausytojų širdims šv. Jono Pauliaus II poezija dovanos naujų apmąstymų, sustiprins jas ir padrąsins“, – linki pianistė A.Juozauskaitė.

Šilutę aplankys vienas ryškiausių chorų – „Vilnius“

Na, o Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje apsilankys net keturiasdešimt puikiausių balsų iš Vilniaus, kurie, vedami choro meno vadovo ir vyr. dirigento Artūro Dambrausko atliks Lietuvos ir Vakarų  Europos kompozitorių sakralinės ir pasaulietinės muzikos programą „Tėvyne mūsų, kur esi Danguos“.

Valstybinis choras „Vilnius“- vienas brandžiausių ir pajėgiausių chorų Lietuvoje. Inovatyvus, lankstus, kūrybiškas, aukšto meninio lygio bei vienas ryškiausių šių dienų Lietuvos koncertinių kolektyvų, išugdęs daugybę talentingų profesionalių dainininkų ir parengęs keliasdešimt programų. Choras plėtoja prasmingą Lietuvos regionų kultūriniam gyvenimui veiklą, dovanodamas klausytojams gražiausias chorinės muzikos akimirkas.  46-erius metus gyvuojantis ir nuolat koncertuojantis choras geba įtikinamai perteikti kamerinių a cappella miniatiūrų subtilias detales.

Vien per šių metų gegužės ir birželio mėnesius Valstybinio choro „Vilnius“ dainininkai koncertavo bemaž dešimtyje Lietuvos miestų ir miestelių.

Šilutiškius ir saugiškius džiugino profesionalai

Šiais metais Saugose koncertavo ir žavioji solistė Ona Kolobovaitė (sopranas), o Šilutės festivalio publiką jau pradžiugino Joanos Gedmintaitės (sopranas), Vytauto Lukočiaus (fortepijonas), kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus, profesorės Sabinos Martinaitytės (sopranas), pianistės Audronės Eitmanavičiūtės ir baritono Jurgio Jarašiaus iškilus muzikavimas.

Koncertų Saugose ir Šilutėje rengėjai maloniai kviečia savo krašto žmones ir svečius pasidžiaugti melodingomis giesmėmis ir muzikos šviesa, sklindančia iš mūsų tautos įdomių ir talentingų atlikėjų širdžių.