Žolinės Vilkyčiuose – su senomis ir naujomis tradicijomis

Per Žolinę, rugpjūčio 15-ąją, Vilkyčių parke tradiciškai vėl nuošė šio kaimo vasaros šventė – šįkart jau šeštoji. Šventė akivaizdžiai atskleidžia, Vilkyčių bendruomenės „Viltis“, vadovaujamos Ričardo Valučio, gebėjimus ir norą burti kaimynus draugėn, švęsti, kurti. Daug darbščių rankų ir mylinčių gimtąjį kraštą širdžių šventę kūrė ir Žolinių dieną dovanojo, kaip ypatingą bendruomeniškumo pavyzdį.

Šventė prasidėjo nuo ryto, atkakliausi, sportiškiausi rungėsi tinklinio ir krepšinio aikštelėse. Nugalėtojai iškilmingai apdovanoti vakarinėje šventės dalyje, pakvietus visus ant scenos.

Vilkytiškius pasveikinti atvyko rajono savivaldybės administracijos direktorius Andrius Jurkus, Saugų seniūnas Arvydas Stonis ir parapijos klebonas, kunigas Aloyzas Žygaitis.

Žolynais, gėlėmis ir daržovėmis papuošta scena džiugino akį. Scenoje ir prieš ją, keitėsi šventės dalyviai: šoko ir dainavo Vilkyčių pagrindinės mokyklos mokiniai, „Juknaičių“ šokių kolektyvas, sportinių šokių kolektyvas „Lūgnė“, moterų ansambliai „Nendra“ ir „Vakarė“, dainavo solistė Lina Balčiauskienė, kuri dar buvo ir šventės vedėja.

Pasidžiaugta įgyvendintu bendruomenės projektu „Vilkyčių parkas – šeimų poilsiui“, svečiai pakviesti oficialiai atidaryti poilsio zoną ir perkirpti pavėsinę juosiančią juostelę. Perkirpę juostelę svečiai čia pat, Vilkyčių parke, pasodino dvi rojaus obelaites.

Šiemet pas jaunąsias vilkytiškių šeimas užsukę gandrai dovanojo 7 naujagimius, kurių tėveliai buvo oficialiai pasveikinti, o mažyliams įteikti simboliniai pakabukai su vilko pėda. Gaila, kad į šventę atvyko tik dvi mažylių susilaukusios šeimos. Pratęsta tradicija naujagimio sulaukusiai šeimai dovanoti ąžuoliuką, kuris pasodinamas tą pačią dieną Vilkyčių parke. Parkas gausėja medžiais, o mažieji gyventojai užaugę turės savo tėvelių sodintą medį.

Iki pat sutemų klegėjo Vilkyčių parkas, netiko muzika, šventinis šurmulys. Puikus oras buvo akstinu pritraukusiu didelį būrį žiūrovų. Šventę vainikavo ugnies šou spektaklis.