Žolininkė pataria: kaip pavasarį išvengti ligų ir sulieknėti

pusu copyPavasaris – ne tik atgaiva sielai, bet ir iššūkis kūnui. Šiuo metų laiku puola ligos, todėl sveikatai tenka skirti daugiau dėmesio nei įprastai.

Žolininkė Aušra Žvirblienė, remdamasi paveldo tradicijomis, sukūrė aibę receptų, padedančių stiprinti imunitetą, apsisaugoti nuo ligų ir netgi numesti vieną kitą kilogramą. Ji pataria – nesigriebkime vaistų vos progai pasitaikius, o vartokime natūralius augalus.

Žolininkė pateikia receptų, kuriuos galime lengvai pasigaminti namuose. Tačiau nereikia pamiršti, kad ir augalai, stimuliuojantys imuninę sistemą, yra tikrų tikriausi vaistai. Žolelės nėra tokios nekaltos, kaip mums atrodo. Reikia labai atsargiai pasirinkti, kokius augalus vartoti – ypač turint medžiagų apykaitos sutrikimų, padidėjusį kraujo spaudimą.

Augalinių vaistų dozės – taip pat labai svarbu. Be to, pradėjus gydytis augalais, pradžioje netgi galite jausti ligos paūmėjimą. Tačiau tie simptomai po 2-3 dienų praeina. Dėl šios priežasties negali nutraukti gydymo per anksti. Tokiu atveju jokio rezultato nesitikėkite.

Čiobreliai – universalus augalas

Šiuo metų laiku nepamainomas augalas yra čiobrelis. Turbūt daugelis žino, kad jis geriau nei bet kas kitas padeda atsikratyti kosulio ir slogos, išsivalyti užgultus sinusus.

Pavasarį galima pasidaryti nepamainomą imuniteto stiprinimo procedūrą – apsipilti čiobrelių žolių nuoviru. Čiobreliai ne tik stiprina imunitetą, bet ir priešinasi bet kokiai infekcijai, kurios šiuo metu – dažnas svečias.

Nuovirui galite naudoti vaistinėje nusipirktus čiobrelius. Saują augalų reikia užpilti nedideliu kiekiu verdančio vandens ir palaikyti apie pusę valandos. Po to nukošiame ir supilame į tris litrus vandens. Šį skystį pilame į vonią arba apsipilame duše.
Tokią procedūrą atliekant dvi savaites, imunitetas sustiprėja visiems metams.

Erškėtrožės nauda

Kitas pavasario pradžiai ypač tinkantis augalas – erškėtrožė. Pusę arbatinio šaukštelio kavamale sumalto augalo nubaidys visas ligas. Galime ir erškėtrožės arbatą gerti. Tokiu atveju ją reiktų palaikyti per naktį, kad gerai pritrauktų.

Aromatinis pušų pumpurų gėrimas

Galite iš miško prisirinkti pušų pumpurų, iš kurių gaminamas nuostabus aromatinis gėrimas. 2-3 saujas pumpurų įpilame į trijų litrų stiklainį, įdedame 3-4 valgomuosius šaukštus cukraus ir užpylę šaltu vandeniu 3-4 dienas palaikome. Neįsivaizduojate, koks puikus gėrimas išeina. O ir jo nauda nusilpusiam po žiemos organizmui – didžiulė.

Pavasaris – lieknėjimo metas

Nors mes kaip meškos neužmiegame žiemos miegu, mūsų organizme šaltuoju metų periodu įvyksta šiokie tokie pokyčiai. Visų pirma, sulėtėja medžiagų apykaita. Tačiau atėjus pavasariui tikrai galime rasti būdų ją paspartinti.
Vartokite imbierą. Jis skatina tulžies sulčių gamybą, todėl greičiau suvirškinami riebalai. Vieną sutarkuotą šaukštą imbiero užpilkite verdančiu vandeniu. Imbiero arbatą gerkite ryte prieš valgį.