Žolinių išvakarėse socialdemokratai Šilutėje pradėjo žygį į Seimą

1 DSC 0776Lietuvos socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus pirmininkas Alvidas Šimelionis susitikime su rajono žiniasklaidininkais šmaikščiai pradėjo Socialdemokratų dienos pristatymą – Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų dieną Šilutėje prasideda Lietuvos socialdemokratų ėjimas į Lietuvos Respublikos Seimą.

Jis pristatė socialdemokratų kandidatus, kurie pretenduos tapti seimo nariais: vienmandatėje Šilalės – Šilutės rinkimų apygardoje iškeltas Šilalės rajono savivaldybės tarybos narys, ūkininkas Albinas Ežerskis, Šilutės – Pagėgių rinkimų apygardoje – Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos asociacijos prezidentas Artūras Skardžius.

Daugiamandatėje rinkimų apygardoje Lietuvos socialdemokratų partijos sąraše Seimo mandato sieks ir rajono mero pavaduotojas Algirdas Balčytis.

Stipriausia komanda

Į Socialdemokratų dieną Šilutėje paremti į rinkimų kovą mūsų krašte stojančius kandidatus A.Skardžių, A.Ežerskį bei A.Balčytį ir šilutiškiams pristatyti socialdemokratų rinkimų programos atvyko iškiliausi šios partijos lyderiai: LSDP pirmininkas, Seimo narys Algirdas Butkevičius  bei trys jo pavaduotojai: Europos Parlamento narys Zigmantas Balčytis, Seimo nariai Juozas Oleka, Giedrė Purvaneckienė, LSDP frakcijos pirmininkė Irena Šaulienė bei partijos sekretorius Antanas Valys.
DSC 0838
Šalies socialdemokratų lyderis A.Butkevičius kalbėjo, kad didžiausia valstybės nesėkmė yra tai, kad vyriausybėje, ministerijose, departamentuose į atsakingas pareigas yra parenkami žmonės, neturintys reikiamos kompetencijos ir darbo patirties.

Socialdemokratų partija, pasak A.Butkevičiaus, turi ne tik daugiausiai narių, bet turi žmonių, kurie yra pasirengę vadovauti valstybei, turi tokios patirties.

A.Butkevičius kalbėjo, kad socialdemokratams atėjus į valdžią pirmiausias tikslas bus sutvarkyti įstatyminę bazę taip, kad pakiltų gamyba, būtų kuriamos darbo vietos ir didėtų darbo užmokestis.

Jis minėjo, kad dabar „Sodros“ biudžete trūksta 9 milijardų litų. Šis deficitas gali būti panaikintas tik išplėtus mokestinę bazę – renkant mokesčius iš didesnio dirbančiųjų skaičiaus.

Gaivinti šalies ekonomiką socialdemokratų valdoma Vyriausybė pirmiausia pradės keisdama gyvenamųjų namų renovacijos programos finansavimo sąlygas. A.Butkevičiaus nuomone, konservatoriai minėtą programą parengė taip, kad pastatų gyventojai taptų bankų klientais. Socialdemokratai ketina parengti tokias gyvenamųjų namų renovacijos sąlygas, kad gyventojai apsieitų be bankų paslaugų. Taip būtų pradėta įsisavinti milijardinė ES parama, o atnaujintų pastatų gyventojai už renovaciją atsiskaitytų iš sutaupytų mokesčių už šilumą.

Kitas svarbus socialdemokratų Vyriausybės įsipareigojimas būtų remti šalies šilumos ūkio pertvarką: būtina naudoti biokurą ir taip atpiginti šilumos gamybos kaštus. A.Butkevičiaus nuomone, nenormalu, kad žmogus mokesčiams už šilumą turi atiduoti pusę ar du trečdalius savo gaunamų pajamų. Todėl socialdemokratų Vyriausybė skatintų kuo skubiau pertvarkyti tų rajonų šilumos ūkius, kuriuose gaminama šiluma yra brangiausia.DSC 0796

Socialdemokratai įsipareigoja sutvarkyti Viešųjų pirkimų įstatymą, kuriame, pasak A.Butkevičiaus, dabar yra didžiausios spragos korupcijai. Socialdemokratai, pasitelkę informatikos bei viešųjų pirkimų specialistus, turi parengę Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimus, kurie užkirs kelią piktnaudžiavimui šioje srityje. Socialdemokratų Vyriausybė įpareigos valstybės valdomas įstaigas ir įmones viešuosius pirkimus vykdyti  per elektroninę informacinę sistemą. Tik taip galės būti užkirstos korupcinės sąlygos viešųjų pirkimų organizatoriams – visos pirkimų operacijos bus akivaizdžiai matomos.

Kalbėdamas apie numatomą politiką kaimo gyvenvietėse, socialdemokratų lyderis minėjo, kad privaloma keisti mokestines sąlygas ūkininkams. PVM mokesčio padidinimą maisto produktų žaliavų gamintojams socialdemokratai laiko didžiausia klaida, paskatinusia gamybos nuosmukį.

Gerinant kaimo gyventojų gyvenimo sąlygas, pasak A.Butkevičiaus, socialdemokratų vyriausybė skatins ES investicijas į daugiafunkcinių pastatų atnaujinimą. Jo nuomone, šiuo metu ne laikas statyti naujus pastatus – reikia sutvarkyti turimus. Sutvarkytuose pastatuose galės glaustis bendruomeninės organizacijos, pradinės mokyklėlės, seniūnijos, kultūros įstaigos.

Už efektyvią energetiką2 SOCDEMAI 1

Socialdemokratų lyderiai nėra atominės energetikos plėtojimo mūsų valstybėje šalininkai. Europarlamentaras Z.Balčytis kalbėjo, kad nei jis, nei Seimo nariai nėra informuoti apie atominės elektrinės statybos ekonominius skaičiavimus, ir tokios elektrinės efektyvumą. Yra nuomonė, kad atominės elektrinės statybos kaštai ir įsipareigojimai didžiule finansine našta kris Lietuvos žmonėms.

Kandidatas į Seimą, Lietuvos atsinaujinančių energijos šaltinių asociacijos prezidentas A.Skardžius yra įsitikinęs, kad Lietuva puikiausiai gali išsiversti be rizikingos atominės energetikos. Jis sakė, kad jau dabar yra suprojektuotos ir statomos vėjo jėgainės, kurios patenkins 30 proc. šalies elektros energijos poreikio. Tiek pat elektros energijos gali būti pagaminta deginant biokurą, o 20 procentų elektros energijos gali būti išgaunama iš vandens ir saulės energijos. Likusi dalis energijos, kuri reikalinga šaliai, pasak A.Skardžiaus, gali būti nupirkta pigiai patogiu paros metu iš kitose valstybėse esančių elektrinių.

A.Skardžius minėjo, kad Lietuva turi didžiulį potencialą mažinti elektros energijos vartojimą gamyboje. Jo turimais duomenimis, mūsų šalyje bendro vidaus produkto vienetui sukurti sunaudojama dvigubai daugiau energijos nei ES šalyse ir keturis kartus daugiau nei Danijoje.

Pasak A.Skardžiaus, visiškai netinkamas dabartinės Vyriausybės argumentas, kad atominę elektrinę reikia statyti, nes ateityje elektros energijos Lietuva sunaudos daugiau. Tačiau, specialistų duomenimis, Lietuvoje jau 20 metų elektros energijos sunaudojimas nedidėja.

DSC 0842Reikalaus pamokyti

Socialdemokratų politikai apie blogai tvarkomus valstybės reikalus sprendžia ir pagal savivaldybių skolas. Pasak A.Butkevičiaus, Lietuvos savivaldybių bendra skolų našta yra apie 2 milijardai litų. Todėl būtina kontroliuoti, kad savivaldybių investicijos būtų nukreiptos į projektus,  taupančius biudžeto lėšas.

Šilutės rajono mero pavaduotojas A.Balčytis pažymėjo, kad netobula savivaldybių finansavimo tvarka. Jis priminė, kad Šilutės savivaldybės biudžetas deleguotoms funkcijoms vykdyti iš valstybės kasmet negauna apie 4-5 mln. Lt.

Pasak A.Balčyčio, jeigu tokią pat savivaldybių finansavimo tvarką išlaikys ir socialdemokratų sudaryta Vyriausybė, jis Vyriausybės specialistus kvies į Šilutę, kad patys sudarytų teisingą rajono biudžetą, pagal kurį visos švietimo, kultūros ir socialinės įstaigos gautų reikiamą finansavimą.

Prie merės stalo

Socialdemokratų partijos lyderius ir Pamario krašte jų remiamus kandidatus į Seimą A.Skardžių bei A.Ežerskį puodelio kavos pakvietė rajono merė Daiva Žebelienė. Pasakodama apie savivaldybės situaciją, ji daug nesiguodė: savivaldybėje, jos įstaigose ir įmonėse yra puikių specialistų, kurie visas valstybės deleguotas funkcijas gali puikiai įvykdyti. Yra tik vienas sunkumas – trūksta lėšų.

D.Žebelienė neprašė politikų jokių pažadų. O jie pažadėjo, kad jei rinkimai bus palankūs socialdemokratams, be jokių trukdžių ji bus priimta LR Vyriausybėje ar Seimo valdžioje.gr DSC 0872

Kandidatas į Seimą Šilutės – Pagėgių rinkimų apygardoje A.Skardžius domėjosi, kaip sekasi įgyvendinti Šilutės savivaldybės ir „4 Energia“ vėjo jėgainių grupės paramos fondo veiklą. Jo žiniomis, fonde kaupiasi lėšos už minėtos grupės pagamintą elektros energiją – iki metų pabaigos fonde gali būti sukaupta apie 200 tūkst. litų.

D.Žebelienė sakė, kad prieš du mėnesius perėmusi rajono vadovo pareigas iš Virgilijaus Pozingio nerado baigtų tvarkyti fondo dokumentų bei sudarytos fondo valdybos, kad fondas galėtų pradėti veiklą. Merė jau buvo susitikusi su „4 Energia“ direktoriumi Tadu Navicku, jau sudaryta fondo valdyba ir dabar laukia rajono seniūnų informacijos apie žmonių, gyvenančių arti vėjo jėgainių parkų, ir bendruomenių norus.

A.Skardžius sakė, kad yra bendravęs su T.Navicku dėl fondo lėšų naudojimo. Svarbiausia, kad fondo parama atitektų arčiausiai vėjo jėgainių gyvenančių žmonių poreikiams: reikėtų jų pastatuose įrengti sandarias duris ir langus, patvarkyti stogus, reikia skirti lėšų žmonių sveikatos profilaktinei priežiūrai ir t.t.

Įmonėse

Rajone besisvečiuojantys socialdemokratai, po rinkimų galimi Vyriausybės bei Seimo vadovai, aplankė vieną didžiausią ir moderniausią rajono įmonę AB „Šilutės baldai“. Gamybos vadovo Romualdo Galdiko teigimu, dabar susiduriama su nemenka problema – trūksta žmonių, gebančių dirbti su modernia įranga. Jis pasakojo apie puikų bendradarbiavimą su garsiausia Europoje baldų prekybos įmone „IKEA“. Jo teigimu, „IKEA“ Šilutės baldininkus išmokė dirbti kokybiškai saugiai žmogui ir aplinkai.

UAB „Šilutės šilumos tinklai“ bendrovėje socialdemokratų politikai buvo pradžiuginti bent dviem faktais: Savivaldybės įmonė nėra išnuomota  privačiai įmonei, ir kad šilumai gaminti jau naudojama apie 80 proc. biokuro.

gr DSC 0869Įmonės direktorius Algis Šaulys pasigyrė, kad bendrovė laimėjo projektą ir gaus paramą dar 10 tūkst. megavatų galios katilui pasistatyti. Tuomet šilumos gamyboje nebebus naudojamas brangus mazutas.

Šilumininkai socialdemokratų prašė atkurti žmonių pasitikėjimą valstybe ir valdžios žmonėmis. Žmones labiausiai piktina valdžios sprendimų trumpalaikiškumas. Piktino ir faktas, kad anksčiau valstybė skatino nederlingose žemėse auginti žaliąjį kurą, tačiau po poros metų išbraukė tokios produkcijos augintojus iš ES paramos sąrašų.

Pynė gėlių puokštes

Socialdemokratų susitikimai su rajono žmonėmis baigėsi Žolinės šventėje, kurią organizavo Šilutės kultūros ir pramogų centras. Politikai įsiliejo į šventės sūkurį: mokėsi rišti Žolinės puokštes, skanavo žolelių arbatų. Uoliausi puokščių kūrėjai iš politikų vis dėlto buvo mūsų krašto pretendentai į Seimo narius A.Ežerskis ir A.Skardžius.

Juos šventės organizatoriai įtikino, kad teisingai sudėtos ir dar Žolinės dieną bažnyčioje pašventintos puokštelės jiems atneš sėkmę visuomeninėje veikloje ir asmeniniame gyvenime. Politikams sėkmės rinkimuose linkėjo ir šventėje dalyvavę žmonės.

Politinė reklama, apmokėta LSDP specialiosios rinkimų sąskaitos. Užsakymo Nr. PR0290.