Zoologijos sodo gyvūnai laukia savanorių surinktų gilių

zoologijos sodasRytoj, rugsėjo 30 d., prasideda Lietuvos zoologijos sodo (LZS) akcija „Gilė 2016“. Dalyvauti joje kviečiami savanoriai, norintys ir galintys pririnkti ąžuolo gilių sodo gyvūnams. Ši tradicinė akcija rengiama jau devintą rudenį.

Gilės priimamos nuo rugsėjo 30 d. 10 val. iki spalio 9 d. 17 val. LZS administracijoje (Radvilėnų pl. 21, Kaunas) pirmadieniais-ketvirtadieniais nuo 9 iki 16 val., penktadieniais – iki 15 val. (pietų pertrauka – nuo 12 iki 13 val.). Savaitgaliais giles priims LZS savanoriai prie pagrindinių bilietų kasų nuo 10 iki 17 val.

Gilės turėtų būti švarios – nesumaišytos su samanomis ar lapais, sausos, nesupelijusios. Surinkusieji ne mažiau kaip 5 kg gilių, o darželių grupės, klasės, darbovietės – ne mažiau kaip 15 kg, bus pakviesti nemokamai apsilankyti akcijos užbaigimo šventėje spalio 13 d. 13 val. Lietuvos zoologijos sode. Trys daugiausia gilių atnešę žmonės, šeimos ar įstaigos bus apdovanoti prizais.

Ąžuolo gilės – ypač naudingas ir kaloringas daugelio gyvūnų pašaro papildas. Jos turi vertingų baltymų, įvairių vitaminų ir mineralų. Gilėmis paįvairinamas stumbrų, zebrų, antilopių, ožkų, begemotų, tapyrų ir kitų kanopinių žinduolių, beždžionių, graužikų ir kai kurių paukščių racionas.

Žmonių suneštos gilės taip pat yra daiginamos, o daigai naudojami kaip pagrindinis pašaras gyvalazdėms arba kaip priedas kitų rūšių vabzdžiams. Jeigu gilių surenkama per daug, žiemą jomis dalijamasi su į sodą užsukančiais sparnuočiais, voverėmis ir kitais smulkiais žvėreliais. „Gilingais“ metais LZS gyvūnai gauna daugiau kaip 3 tonas gilių.