Žudikas auką atsivežė prie namų Macikuose

merginos nuotr. universitetePaslaptingomis aplinkybėmis dingusios Justinos Šikšniūtės kūnas trečiadienį rastas Macikuose, Šilutės rajone. Apie 10 val. 30 min. lavonas aptiktas maždaug už kilometro nuo įtariamojo motinos namų, laukuose, prie griovio.

Iki tol nuo pirmadienio prasidėjusios paieškos buvo vykdomos Minijos upėje, nes žudikas pareigūnams melavo, jog merginos kūną įmetė į upę nuo Sakūčių tilto.

Tikslias merginos mirties aplinkybes pateiks teismo medicinos ekspertas.

Mergina lemtingą vakarą viešėjo pas močiutę

20-metė mergina J.Šikšniūtė dingo sekmadienį, kai į Klaipėdą  grįždama iš Saugose gyvenančios močiutės, savo bendrabučio, esančio Statybininkų gatvėje, taip ir nepasiekė.

Tą vakarą mergina namo važiavo pakeleivinga mašina, kurią susirado ant savo „Facebook“ sienos parašiusi žinutę, kad reikia ją pavežti į Klaipėdą. Tokiu būdu mergina keliavo jau ne vieną kartą. Apie tai, kad ji jau pakeliui į bendrabutį, ji draugei pranešė SMS žinute. Kelionės su jaunu nepažįstamu šilutiškiu metu mergina ėmė nerimauti, nes vairuotojas iš pagrindinio kelio išsuko ir važiavo žvyrkeliais.

Sunerimusi J. Šikšniūtė draugėms parašė, kad vairuotojas keistai elgiasi. Mergina draugėms pranešė, kad jos telefonas baigia išsikrauti. Tai ir buvo paskutinis kontaktas su Justina.

Merginai negrįžus į bendrabutį pirmadienį į policiją kreipėsi J.Šikšniūtės artimieji.

Po pirmos apklausos žudikas buvo paleistas

Pirmą kartą apklaustas šviesiaplaukę pavežėjęs vairuotojas nurodė, kad jie sėkmingai pasiekė uostamiestį ir pastarasis ją paleido kiek toliau nuo bendrabučio – ties Statybininkų prospekto 15-uoju namu. Tyrėjams iš pradžių vyro parodymai įtarimo nesukėlė.

Vėliau įtartina pasirodė, kodėl jauna mergina su pilnu krepšiu tamsiu paros metu galėjo nuspręsti išlipti toje vietoje, kai iki bendrabučio dar galas kelio. Pradėta abejoti, pakeleivingos mašinos vairuotojo pasakojimu, susidarė prielaida, kad mergina galbūt išvis nepasiekė Klaipėdos. Tada vairuotojas buvo sulaikytas ir apklaustas.

Nelaimės nuojautą pasėjo ir tai, kad  žalias „Hyundai“ markės automobilis, kuriuo buvo vežama mergina, rastas metalo laužo supirktuvėje, šalia Šilutės esančioje Verdainėje. Šilutiškis „Hyundai“ čia atvežė pirmadienį, apie 16 val.

Nors išdaužtas keleivio pusės priekinis langas, salone nebuvo šukių – kažkodėl mašina, prieš atiduodant į supirktuvę, buvo išsiurbta ir išvalyta.

Atskleidus paslaptingas to vakaro aplinkybes, į šviesiaplaukės paiešką įsitraukė ir Šilutės pareigūnai. Antradienį jie šukavo ruožo nuo Saugų iki Klaipėdos apylinkes, tikrino pakeles ir miškus į orą buvo pakeltas pasieniečių sraigtasparnis.

Antradienį apie 15 val. Priekulės ribose pakeliui į Kintus rasti Justinos daiktai: batai, paltas, baltas krepšys, automobilio stiklo duženos ir kraujo pėdsakai. Manoma, kad toje vietoje mergina susigrūmė su užpuoliku ir bandė pabėgti, nes kinologų šunys tyrinėjo nemažą teritoriją.

Dar tą patį vakarą iki tol tik įtariamuoju laikomas ją iš močiutės namų Saugose vežęs Valdas Jankauskas prisipažino, kad šviesiaplaukę merginą numetė nuo Sakūčių tilto.

Matyt, vairuotojas bandė merginą išprievartauti, o jai pasipriešinus panaudojo smurtą ir įgrūdo į automobilį. Žudikas tikėjosi paslėpti žmogžudystės pėdsakus ir pareigūnus klaidino, jog kūną nuo tilto į Minijos upę.

Po žudiko prisipažinimo merginos kūno Minijos upės vandens gelmėse pradėjo ieškoti narai. Antradienį vakare dėl tamsos nutraukta paieška buvo pratęsta trečiadienio rytą. Kol galiausiai merginos kūnas buvo rastas visai ne vandenyje, o Macikų kaime šalio žudiko motinos namų.

Žudiko asmenybė

Antradienio vakarą internete pasirodė nuoroda į merginos žmogžudyste įtariamo Vlado Jankausko „Facebook“ profilį. Prie 23-ejų metų vaikino anketos nurodyta, kad jis baigė Šilutės Martyno Jankaus pagrindinę mokyklą, o vėliau mokėsi Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykloje.

Vaikino biografijoje jau įrašyti du teistumai už smulkaus pobūdžio nusikaltimus.

Žmogžudyste kaltinamo vaikino „Facebook“ profilyje dar antradienio vakarą pasipylė smerkiantys komentarai, užuojautos merginos artimiesiems. Internautai jam linkėjo kalėjimo iki gyvos galvos, siuntė prakeiksmus.

Paskutiniais duomenimis, Klaipėdos apskrities policija jau pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl žmogžudystės.