ŽŪKB „Pamario pienas“ steigia pieno perpylimo stotį

PIENAS PAMARIOŽemės ūkio kooperatinė bendrovė „Pamario pienas“ kuria naują verslo perspektyvą – Laučiuose steigia perpylimo stotį. Pasak kooperatyvo direktorės Editos Katutienės, šio sumanymo tikslas – gauti didesnę kainą už pieną, kurį pristato kooperatyvo nariai.

Pieno perpylimo stoties įrengimui „Pamario pienas“ palankiausiomis sąlygomis Laučiuose įsigijo 1000 kv. metrų ploto dviejų aukštų pastatą ir 0,5 ha žemės.

Kooperacijos idėja pasiteisino

E.Katutienė „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad ŽŪKB „Pamario pienas“ buvo įsteigtas 2002 metų gegužės mėnesį. Jo steigėjai – 7 ūkininkai iš Rusnės. Pirmieji pieną į kooperatyvo pienovežį supylė 17 kooperatyvo narių iš Rusnės ir 6 nariai iš Vainuto.

Kooperatyvas, veiklą pradėjęs dviejuose pieno surinkimo punktuose, per dešimtmetį darbo barus labai išplėtė. Dabar pieno surenka 47 kartus daugiau nei veiklos pradžioje: du  kooperatyvo pienovežiai aplanko ūkininkus ir mažųjų pieno tiekėjų pieno surinkimo punktus keturiuose rajonuose. Bemaž pusė kooperatyvo narių jau tapo vidutiniais ūkininkais. Jie savo karves skaičiuoja dešimtimis, turi įsigiję savo pieno šaldymo įrangas.

Kooperatyvas geriausiu laikotarpiu per dieną surenka apie 38 tonas pieno ir jau yra įdomus ne tik didžiausiems Lietuvos pieno perdirbėjams, bet ir užsienio klientams.

Dešimties metų kooperatyvo veiklos rezultatas, pasak E.Katutienės, įrodė, kad pirmieji kooperatyvo steigėjai buvo teisūs, kad tik susivienijus jie tapo neįveikiama jėga. Daugelis prisimena, kaip iš pavienių ūkininkų pieno perdirbėjai ir privatūs pieno supirkėjai tiesiog pasityčiodavo, siūlydami už pieno litrą tik po 20-30 centų, kaip dažnai pateiktas pienas būdavo vertinamas nekokybišku ir nukainojamas iki kelių centų.

Šiuo metu kooperatyvo nariai,   pieno tiekėjai už litrą natūralaus pieno gauna nuo 0,80 iki 1,05 lt., priklauso nuo tiekiamo pieno kiekio . Tikimasi, kad žiemos laikotarpiu pieno kainos už pristatytą pieną dar ūgtelės.

Esame pageidaujami ir vertinami

ŽŪKB „Pamario pienas“ nėra uždara organizacija, visuomet laukiami nauji nariai. Didesnis narių skaičius, didesni surenkamo pieno kiekiai didina kooperatyvo galimybes parduoti pieną kuo geresnėmis kainomis.

„Pamario pienas“ jau dabar yra didžiausias pieno gamintojų kooperatyvas Klaipėdos apskrityje.

Kooperatyvas prieš 8 metus įstojo į Lietuvos pienininkų asociaciją „Karvutė“, 2011 metais jis buvo pripažintas geriausiu pieno supirkėju. Kooperatyvo administracija  ūkininkų interesams atstovauja Lietuvos ir ES valdžios institucijose, aktyviai dalyvaudami Žemės ūkio kooperatyvų asociacijoje „Kooperacijos kelias“.

Tiki sėkme

E.Katutienė neabejoja kooperatyvo verslo sėkme, kai bus įrengta pieno perpylimo stotis Laučiuose.

Sėkmę pranašauja preliminarūs skaičiavimai ir pieno supirkimo kainų stebėsena. 2011 ir 2012 metais Lietuvos pieno perdirbėjai pieno gamintojams mokėjo vidutiniškai 0,08 Lt mažiau už bazinį pieną nei Latvijos ar Lenkijos verslininkai.

„Pamario pienas“ turi tiek pieno, kad gali savo produkciją siūlyti užsienio supirkėjams. Pasak E.Katutienės, užsienio įmonei pardavus  pieną, kooperatyvas gautų  didesnę kainą, nei  siūlo Lietuvos pieno perdirbėjai. Čia ir išlošia kooperatyvo nariai – jie taip pat gautų daugiau už pieną.

Kalbėdama apie įsigytas naujas patalpas, E.Katutienė sakė, kad jos pirktos iš Savivaldybės administracijos. Anksčiau čia buvo Laučių vaikų darželis. Pastatas neseniai renovuotas, sudėti nauji sandarūs langai.

Kooperatyvas planuoja per dvejus metus jį rekonstruoti ir pritaikyti ne tik pieno perpylimo stočiai. Čia jau įsikūrė kooperatyvo administracija, kelias patalpas ketinama panaudoti ūkininkų prekėms sandėliuoti. Kooperatyvas, pirkdamas didesnius kiekius įvairių pašarų priedų, papildų ir priemonių ūkinei veiklai, savo kooperatyvo nariams gali suteikti palankesnes sąlygas tokioms prekėms įsigyti.