Žuvienės čempionate surinkta 824 eurai paramos Šilutės neįgaliesiems

ZUVIENES AUKOS_2Antradienį Šilutės savivaldybės vadovų rugsėjo mėnesio veiklos spaudos konferencijoje buvo paskelbta suma, kuri surinkta Žuvienės virimo čempionato metu: tądien aukoti pinigų Šilutės neįgaliųjų draugijos nariams buvo pakviestos visos 57 žuvienę virusios komandos ir jų kiemeliuose apsilankę svečiai.

Paaiškėjo, kad šventės metu iš viso suaukota 824,52 Eur, kurie artimiausiu metu bus atiduoti Šilutės neįgaliesiems.

Džiuginanti naujiena

Šiemet rinkti aukas ir taip paremti krašto neįgaliuosius artėjant Žuvienės virimo čempionatui pasiūlė rajono meras Vytautas Laurinaitis. Jis pasakojo, kad tokią iniciatyvą buvo nusižiūrėjęs Turkijoje, kur Alanijos miesto kalėdinėje šventėje buvo vaišinami žmonės čia pat virtu maistu, o kartu ir renkama parama neįgaliems žmonėms.

Taigi, šiemet ši naujiena išbandyta ir Žuvienės virimo čempionate. Pasak renginio vedėjo Marijaus Budraičio, stiklainiai, į kuriuos buvo galima rinkti aukas, buvo padalinti visoms komandoms. Po renginio organizatoriams su surinktais pinigais sugrąžintas 31 stiklainis, o juose suaukotos sumos buvo labai skirtingos. Žmonės, kurie virė ir dalijo žuvienę nebuvo raginami prašyti aukų, tad kiek šilutiškiai ir jų svečiai suaukojo laisva valia, tiek ir surinkta – viso 824,52 Eur.

Pasak M.Budraičio, jis ir kitas šventės organizatorius Vygantas Stoškus kruopščiai suskaičiavo visuose stiklainiuose surinktus pinigus ir labai džiaugėsi suaukotaa suma. Jiedu neabejoja, kad kitų žuvienės virimo švenčių metu bus surenkama kiekvieną kart vis didesnė suma. Kam bus perduodami surinkti pinigai, kiekvieną kartą bus pranešama visuomenei. Šį kartą pinigai buvo aukojami Šilutės neįgaliųjų draugijai.

Skelbiami trys lyderiai

V.Stoškus ir M.Budraitis atidavę stiklainius su surinktais pinigais Savivaldybės merui V.Laurinaičiui ir administracijos direktoriui Sigitui Šepučiui įteikė ir sarašą komandų, pristačiusių stiklainius ir juose rastus pinigus. Tarp didžiausias sumas surinkusių komandų jie paminėjo tris komandas: „Vieningoji Plungė“ surinko 90,81 Eur, „Šilutės baldai“ – 80,05 Eur, o „Medicinos banko rykliai“ – 68,42 Eur. Kitų komandų surinktos sumos mažesnės, kai kurių tik iki 20 Eur, o kartais ir vos pusantro Eur.

Meras V.Laurinaitis sakė, kad artimiausiu metu lėšas perduos Šilutės neįgaliųjų draugijos valdybai, o kam panaudoti paaukotus pinigus, neįgalieji galės spręsti patys.

Šiek tiek vertinimų

Kai kurie spaudos konferencijoje dalyvavę žiniasklaidos atstovai norėjo išgirsti savivaldybės vadovų nuomonę, kuo ši šventė neįtiko žmonėms?
Meras V.Laurinaitis ir administracijos direktorius S.Šeputis sakė, kad šiemetinis Žuvienės virimo čempionatas buvo jubiliejinis – 10-asis. Gal todėl šventėje dalyvavo ir rekordiškai daug atvykusių svečių bei žuvienes virusių komandų. Kam kas nors nepatiko? Savivaldybės vadovai sakė, kad jiems niekas dėl nieko nesiskundė.  

Pasak kai kurių laikraščių atstovų, buvo žmonių, kurie į Šilutę atvyko pirmą kartą. Jų nuomone, todėl reikėjo pateikti informacijos apie Šilutės kraštą, apie jo išskirtinumus. Be to galimai buvo svečių, kuriuos gal reikėjo pakviesti į sceną ir t.t.

Meras V.Laurinaitis nelabai ką galėjo paaiškinti. Jo nuomone, Šilutės žuvienės virimo čempionatas jau prilygsta dar vienai Šilutės miesto šventei, ir jis pakartojo skundų negirdėjęs.

Bet vargu ar merui ir reikėjo ką nors aiškinti. Keista, jog kai kurių laikraščių atstovai dar nežino, kad šventės organizatoriai – tai privatūs žmonės, kuriems savivaldybė pritaria ir tik dalinai sumažina finansinę naštą. Pasak M.Budraičio, čempionatui organizuoti Šilutės savivaldybė skyrė 10 tūkst. eurų, o iš viso renginio organizavimas atsiėjo per 24 tūks. eurų. Taigi, didžioji išlaidų dalis padengta iš daugybės geranoriškų rėmėjų lėšų, kurie niekuo nesusieti su savivaldybės biudžetu. Jie renginiui aukojo savo pinigus, norėdami kad visiems tądien būtų gera nuotaika.