Žuvienės čempionatui artėjant…

mariu svente zuviene pilstoIki šeštojo žuvienės virimo čempionato liko suskaičiuotos valandos, kurios tiesiog tirpsta akyse.

Čempionatas – sunkiai nuspėjamas ir prognozuojamas, su savo intriguojančia finišo tiesiąja…

* Kaip rodo penkių čempionatų patirtis ir statistika, didžiausias besiregistruojančių komandų antplūdis juntamas iki čempionato pradžios likus 2-3 dienoms. Nėra tokio orakulo, kuris šiandien su šimtaprocentine garantija galėtų atspėti tikslų šio čempionato komandų skaičių. Kiekvienas žuvienės virimo čempionate dalyvaujantis virėjas turi savo paslapčių, vieną kitą tik jam vienam žinomą prieskonį, kuris jo žuvienę gali išskirtinai pakylėti virš kitų konkuruojančių žuvienių.

* Jau ketvirtame čempionate paeiliui dalyvauti užsiregistravo komandos – senbuvės: Elektrėnų „Elektrinis ungurys“, Viešvilės „Upėtakis“, Prienų „Nemuno kilpų žvejai“, „Vištytežerio sygos“. Pabrėžiu šias komandas todėl, kad jos atvyksta iš kitur, tai tarsi čempionato garbės konsulai kituose kraštuose. Jų užsidegimo, atkaklumo, noro iškovoti čempiono žiedą ar prizinę vietą kurioje nors kategorijoje galėtų pavydėti ir bet kuri vietinė komanda.

* Elektrėnų „Elektrinis ungurys“ – viena tituluočiausių komandų, 4-ajame čempionate laimėjusi čempionų žiedą, o pernai iškovojusi I vietą žuvies sriubos kategorijoje. Galima neabejoti, kad ir šiemet jie į Šilutės uostą atvyksta ne šiaip sudalyvauti, o pratęsti savo pergalingą žygį, praturtinti jau iškovotų trofėjų kolekciją.

* Praėjusių metų čempionė – vienintelė čempiono žiedą laimėjusi moteris – rusniškė Ilona  Liorancienė įrodė, kad ne tik vyrai gali laimėti žuvienės virimo čempionate. Gal šiemet Ilonos pavyzdžiu paseks ir kitos dailiosios lyties atstovės?

* Visiems smalsu, kiek litrų žuvienės bus išvirta 6-ajame čempionate. Primenu praėjusių metų statistiką: tąkart buvo išvirta ir išdalinta 2200 litrų žuvienės. Įspūdingas skaičius! Ar pavyks šiais metais pagerinti šį rekordą, priklausys nuo dalyvaujančių komandų.

* Įdomią internacionalinę komandą užregistravo Pamario krašto bibliotekininkai, draugaujantys su kitų šalių bibliotekomis. Ta proga virti žuvienės atvyks jų kolegos iš Kaliningrado (Rusija) ir Bauskės (Latvija).

* Šilutės Rotary klubas, švenčiantis savo 20-metį, taip pat jau 3-čią kartą virs žuvienę. Virs drauge su Švedijos miesto Ljungly Rotary klubo nariais.

* Neįmanoma šiame „Įdomybių katile“ pristatyti visų komandų – senbuvių ir naujokių. Jei nporite pajusti komandinę žuvienės čempionato dvasią – turite patys dalyvauti čempionate – kito kelio tiesiog nėra.

Su pagarba – vyr. čempionato šefas Marijus BUDRAITIS