Žuvienės virimo čempionatas – jau rytoj!

Jau rytoj į Rusnės salą suks šimtai ir tūkstančiai automobilių, rinksis tūkstančiai kraštiečių ir svečių – čia užvirs masiškiausio mūsų krašto renginio - 14-ojo Žuvienės virimo čempionato katilai.

Ta proga paskutinis „Šilutės naujienų“ pokalbis prieš renginį su jo sumanytoju, /organizatoriumi ir vyriausiuoju šefu Marijumi BUDRAIČIU.

Ar jau galime išvardinti galutinę šio čempionato statistiką?

– Preliminariai taip. Ji atrodo iškalbingai, nes žuvienę virs 57 komandos, iš jų 34 – ne iš mūsų krašto. Bus išvirta apie 3500 litrų žuvienės. Dominuos žuvies sriuba, kurios bus virš 2 tonų. Šiais metais čempionate dalyvaus 10 naujokų komandų, kurios žuvienę virs pirmą kartą ir bus debiutantės katilų alėjoje.

Krepšinis tikrai bus?

– O kaipgi. Europos vyrų krepšinio čempionatas ne mažiau svarbus mums visiems, kaip žuvienė. Smagu, kad Lietuvos krepšinio federacija sutiko neprieštarauti rungtynių Lietuva – Prancūzija rodymui ekrane, šiai maloniai procedūrai net skirdama įvairiausių su Lietuvos vyrų krepšinio rinktine susijusių prizų.

Tikimės puikaus reginio, gerų emocijų ir aišku – Lietuvos krepšininkų pergalės Europos čempionato rungtynėse. Transliacijos pradžios laikas 18.45, bet viso žuvienės čempionato metu šiame ekrane rodysime istorines žuvienės čempionatų nuotraukas, kurių turime virš 400.

Vis tik šio renginio nenutrūkstama 14 metų grandinė nuteikia optimistiškai ir dėl Žuvienės čempionato ateities. Kitais metais, bus jubiliejinis – 15-tasis, o taip pat kartu švęsime ir Mažosios Lietuvos prijungimo prie Didžiosios Lietuvos šimtmetį. Ieškosime įdomių ir netikėtų sprendimų suartinant šias dvi mūsų visų širdžiai mielas datas.

Jūsų požiūris į „Vėtrungių kelią“?

– Teigiamas. Tikrai nesame konkurentai, stengiamės, kad kuo daugiau žmonių iš kitur per mūsų ir jų renginius sužinotų apie šio krašto unikalumą, papročius, gyvenimo būdą ir kulinarinį paveldą.
Jau antri metai paeiliui, jungtinė projekto „Vėtrungių kelias“ komanda įsilieja į Žuvienės virimo čempionato Katilų alėjos gyvenimą, pasiūlydama ne vieną edukacinę programą tiems, kurie užsuka į šios komandos teritoriją. Esame jiems dėkingi už išradingumą, spalvingumą ir kūrybiškumą.
Visos čempionato komandos stengiasi patraukti žmonių dėmesį savo autentiškumu, kas šią šventę daro dar įdomesne, į kurią kiekvienais metais norisi užsukti.

Gal jau prognozuojate kas nugalės?

– Pamario kraštas ir pati žuvienė, kuri tampa vis populiaresnė su kiekvienu čempionatu. Vis naujos komandos atranda šį kraštą, nuomojasi mūsų kaimo turizmo sodybas, kuriose praleidžia ne vieną naktį. Tai pats geriausias būdas, atrasti šio krašto išskirtines vietas.
O kas laimės čempiono žiedą, ne taip jau ir svarbu, nors aš norėčiau, kad jis vėl kur nors iškeliautų, o ne pasiliktų čia. Tegul prasiplečia žuvienės čempionų geografija.