Žuvienės virimo čempionato įdomybių katilas II

IMGP3150Rugsėjo 2 dieną Šilutės mažųjų laivų uoste vyksiantis tarptautinis žuvienės virimo čempionatas laukia ypatingo komandų antplūdžio, nes susidomėjimas čempionatu auga kaip ant mielių.

Registracija tęsiasi, anketą galima rasti Šilutės savivaldybės tinklapyje silute.lt .

Šiemet pirmą kartą Žuvienės čempionatų istorijoje įvedama politinių partijų kategorija. Jos nariai varžysis dėl čempionato Iššūkių katilo taurės ir negalės pretenduoti į čempiono žiedą. Tuo pačiu mistinės kalbos apie surežisuotą politinių partijų garbės pjedestalą nebetenka jokios prasmės ir nebeturi jokio pagrindo.

Milžinišką susidomėjimą 9-uoju tarptautiniu Žuvienės virimo čempionatu rodo visos Lietuvos prekybininkai, sertifikuoti amatininkai ir kulinarinio paveldo atstovai. Vienintelė bėda ta, kad mūsų uostas – ne guminis, turi savo ribas, kuriose turės įsitekti ir žuvienės virėjų komandos, ir prekiautojai, ir žiūrovai.

Čempionato metu bus galima paskanauti šviežių austrių ir ant žarijų keptų žiobrių, kuriuos į šventę ketina atvežti, kaip ir pernai, jurbarkiečiai, garsėjantys savo Žiobrinių švente.

Smagu, kad komandos senbuvės kiekvienais metais neapsiriboja vien žuvienės virimu ir demonstruoja vis didesnį išradingumą apipavidalinant savo teritorijas.

Kiekvienam virėjui jo virta žuvienė atrodo pati skaniausia, tačiau kai susirenka geras pusšimtis tokių virėjų, išrinkti absoliutų čempioną būna velniškai sunku net labiausiai patyrusiai vertinimo komisijai. Tenka išragauti įvairiausių skonių žuvienių ir nuspręsti, kas labiausiai vertas prizininkų garbės pakylos.

Viliamės, kad artėjant čempionatui mūsų rajono vandens telkiniuose nepritrūks žuvų, o žvejų pagautas laimikis atneš sėkmę žuvienės virėjams, Jų rūpestis – apsirūpinti šviežia ir nešaldyta žuvimi.

Galima drąsiai teigti, kad turtingiausia žuvienės meistrų yra Rusnės sala – joje gyvena net 3 iš 8 mūsų čempionų. Nė vienas kitas miestas ar kaimelis tuo pasigirti negali.

Jei norite pajusti tą tikrą bendrystės ir komandinį jausmą, suburkite savo bendraminčius ir dalyvaukite čempionate ne kaip žiūrovai, o kaip žuvienės virėjai. Tada pajausite visą čempionato dvasią iš vidaus – Katilų alėjos.

Kvieskite rugsėjo 2-ąją į Šilutę savo draugus ir bičiulius, tolimus ir artimus giminaičius, nes šis Tarptautinis žuvienės virimo čempionatas bus kaip niekada spalvingas. Jis bus įdomus savo žavesiu bei įvairiausios kvepiančios žuvienės katilais. Išragauti visos šios įvairovės paprasčiausiai bus neįmanoma.

Ruoškite savo didžiuosius šaukštus ir katiliukus bei patys rinkite savo širdies čempionus, dovanodami jiems šypsenas ir gerą nuotaiką.