Žuvienės virimo čempionato įdomybių katilas III

297701 504783972884062 1620192612 nTrečiajame respublikinio Žuvienės virimo čempionato įdomybių katile – žinios apie komandas – senbuves.

* Šiame čempionate pristatant komandas, kurios žuvienę jau virė ne mažiau kaip 3 kartus, jų vadovams pirmą kartą bus įteikti 3-jų ir 4-ių žuvienės katilų zonos sertifikatai, su kuriais jie bus įtraukti į čempionato garbės katilų klubą.

Beje, 5-ių katilų sertifikatas niekam nebus įteiktas, nes nėra tokios komandos, kuri nepraleido nė vieno čempionato.
3-jų ir 4-ių katilų zonoje turime nemažai komandų, kurių pavadinimų dabar neskelbsime.

* Dar nevėlu į šį čempionatą įregistruoti ir savąją komandą (dalyvio anketą rasite Savivaldybės tinklalapyje). Reikia tik gero noro, neblogo katilo ir, žinoma, žuvies.

* Kai kurie niurzgos žiūrovai pyksta, kad čempionate dalyvauja daug įvairaus rango politikų. Bet ar dėl tokio menkniekio verta nervintis? Prisiminkite patikrintą taisyklę, kad geriausi žuvienės virėjai vis dėlto yra žvejai, o žvejai – niekam ne paslaptis – yra nepataisomi melagiai. Žinant, kad šią savybę turi ir daugelis politikų (gink Dieve, tikrai ne visi), nenuostabu, kad Žuvienės virimo čempionatui jie neabejingi.

* Ilgi gandų liežuviai plaka, kad dzūkai savo žuvienę gardina grybais (gerai, kad ne uogomis). O ką į savo žiniuoniškus žuvienės katilus deda mūsų krašto kulinarijos paveldo grandai R.Plikšnys, J.Purlys, A.Dirsė, B.Servienė? Ar jie slepia savo meistriškumo receptus už 9 valčių ir 18 irklų potvynio užliejamose pievose, Nemuno deltos regioninio parko bebriniuose polderiuose, kuriuos saugo ir prižiūri žvitri erelio akis? Ar šiais metais mūsiškiai virėjai iškovos čempiono žiedą, ar jį karališkai vėl perleis kitiems? Sužinosite labai greitai – po 8 dienų.

* Ar žinote, kad per 4 čempionatus žuvienėje samtį makalavo net 11 merų, geras pusšimtis buvusių, esamų ir būsimų seimūnų?
* Žuvienės katilas, kaip Pamario magnetas, traukia į save visus margo svieto europiliečius. Čempionato metu būkite svetingi, nesusipeškite dėl šaukšto ar sėdimos vietos. Prisiminkite seną posakį, kad smulki žuvelė ne retai išgyvena ilgiau už stambų lydį.

* Šilutės uostas rugsėjo 7 dieną lauks Jūsų visų. Nusivalykite batus, iš anksto grožio salone užsisakykite šukuoseną, ir atsineškite savo brangiausią melchiorinį, sidabrinį ar auksinį šaukštą. Tada atrodysite nepriekaištingai ir solidžiai – kaip tikras grafas, gimęs po Žuvienės ženklu.

Pagarbiai – vyriausiasis šefas Marijus BUDRAITIS

P.S. Renginys – nemokamas. Jei kas nors siūlys bilietus, žinokite – papuolėte į sukčių rankas, nesileiskite apkvailinami.