Žuvienės virimo čempionato įdomybių katilas IV

557323 504783739550752 1439086126 nIki 5-ojo respublikinio Žuvienės virimo čempionato beliko vos 4 dienos ir jūsų dėmesiui paskutinis išskirtinis, „Šilutės naujienoms“ skirtas įdomybių – naujienų katilas.

* Prasidėjus šiai savaitei vis labiau įsibėgėjo Žuvienės čempionato dalyvių registracija. Pirmadienio rytą buvo užsiregistravusios net 28 komandos, iš jų 13 – kitų rajonų. Ir tai – ne pabaiga, nes registracija tęsiasi.

* Čempionato netikėtumas Nr. 1 – žuvienės virėjo duoną išbandys pats Vilniaus meras Artūras Zuokas. Ar „Šilutės erelių“ komanda laikysis nustatytos žuvienės virimo receptūros, ketina aktyviai sekti kovotojas už teisybę ir Lietuvą, Seimo narys Petras Gražulis. Čempionate ketina apsilankyti pats LR aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

* Įdomią komandą į čempionatą atsiųs ambicingi neringiškiai – Neringai atstovaus legendiniai Juodkrantės žvejai, garsėjantys savo unikalia unguriene.

* Po 2 metų pertraukos šiemet komandą vėl subūrė rajono Savivaldybė ir šį kartą jos virėjas bus ne Juozas Sauspreškis, o pats administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis.

* Pirmą kartą čempionato istorijoje specialioje „PikNik“ plėšomųjų sūrio lazdelių palapinėje žiūrovai viso čempionato metu galės siekti naujo Lietuvos rekordo. Būtent Šilutė yra populiariųjų „PikNik“ sūrio lazdelių gimtinė, iš čia jos pradeda savo keliones ne tik į kitus Lietuvos miestus, bet ir į kitas pasaulio šalis.

* Ar sugrįš į čempionatą mūsų artimiausi kaimynai – Pagėgių savivaldybė? Ar Šilalės meras Jonas Gudauskas, kuris čempionate dalyvaus jau antrąjį kartą, atveš į Šilutės uostą savo geriausius žuvienės virimo meistrus?..

Klausimų šimtai ir į juos bus atsakyta jau šį šeštadienį.

Pakviesk savo draugus, bičiulius, gimines ir kaimynus, net užkietėjusius savo priešus – gal kaip tik bus gera proga su jais susitaikyti šioje draugystės žuvienės katilų alėjoje.

Nesvarbu, koks oras bebūtų, kokie vėjai besiaustų Šilutės mažųjų laivų uoste, vietos, kaip ir žuvienės, čia turėtų užtekti visiems.

Žuvienės čempionate laukiami visi, kurie nutars savo akimis įsitikinti ir savo skonio receptoriais pajusti, jog žuvienė yra dieviškas patiekalas, kurio pamiršti neįmanoma…

Pagarbiai – vyriausiasis žuvienės virimo čempionato šefas Marijus BUDRAITIS.