Žuvienės virimo čempionato „Įdomybių katilas” Nr. 1

IMGP3150Rugsėjo 8 dieną istorinėje Šilokarčemos aikštėje, Katilų alėjoje kunkuliuos daugiau kaip pusšimtis žuvienės katilų, prie kurių savo meistriškumą demonstruos tarptautinio ir jau 10-ojo Žuvienės virimo čempionato komandos ir geriausi žuvienės virimo meistrai iš įvairiausių kraštų ir regionų.

Trečiadienio, rugpjūčio 22-osios ryto duomenimis, įvertinus 25 jau užsiregistravusių komandų anketas pateikiame įdomią statistiką.

Kol kas dalyvauti žada 15 iš kitų kraštų atvykstančių komandų. Visos 25 komandos, iš kurių net 10 – čempionato debiutantės, turėtų išvirti 1500 litrų žuvienės. 16 komandų varžysis žuvies sriubos kategorijoje. Savo atstovus į Žuvienės čempionatą pirmą kartą atsiunčia Ignalinos ir Šiaulių miestai.

Šiame tarptautiniame čempionate dalyvaus net 5 užsienio šalių komandos: dvi iš Lenkijos, po vieną vokiečių, rusų ir latvių.

Jau galima drąsiai teigti, kad bus pasiektas tiek dalyvaujančių komandų, tiek ir išvirtos žuvienės rekordai, nes registracija į čempionatą vyks dar daugiau nei dvi savaites. O kaip rodo praktika, besiregistruojančiųjų bumas būna iki čempionato likus vos keletui dienų.

Smagu, kad pirmą kartą čempionate, kantriai laukę ir brendę šiam sumanymui, susiruošė dalyvauti UAB „Šilutės baldai“ komanda su savo vadovu Eimantu Jankausku priešakyje. Su direktoriumi dalykiškai pabendravę aptarėme keletą galimų čempionato naujovių, kurias komandos ir žiūrovai pamatys renginio metu. Galbūt Šilutės baldininkų pavyzdžiu paseks ir jų kaimynai, kita SBA įmonių grupės narė „Germanika“ su direktoriumi Rolandu Baltuoniu? Jų pagamintas ir jau pakrikštytas kurėnas gražiai papuoš šalia mūsų istorinės aikštės esančią grakščią Šyšos upės kilpą.

Visada esame atviri ir kitų įvairių įmonių ir organizacijų galimiems pasiūlymams, steigiant savo prizus, kuriuos su malonumu didižiojoje scenoje įteiktume labiausiai pasižymėjusioms komandoms ir virėjams.

Kaip visada, kūrybingi ir aktyvūs yra UAB „Šilutės būstas“ vadovai, kurie būdami ilgamečiai šventės rėmėjai, pagalvoja ir apie čempionato žiūrovus. Jie pasiūlo ne tik mėgautis žuvienės degustacijos magija, bet ir šventės metu siųsti atvirlaiškius ant specialių atvirukų, taip pat bandyti laimę smiginio rungtyje, kurioje galima laimėti „Šilutės būsto“ įsteigtus prizus. „Mano būsto“ viso regiono vadovas Aleksas Kvederis nėra praleidęs nė vieno Žuvienės virimo čempionato.

Absoliučiam žuvienės virimo čempionui skirtas Šilutės savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio prizas – žiedas – jau pagamintas. Žuvies sriubos kategorijos nugalėtojui bus įteiktas originalus Šilutės seniūno Raimondo Steponkaus prizas, o Tradicinės žuvienės kategorijos laimėtojui – rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Sigito Šepučio dovana.

Politinių partijų kategorijoje dėl „Iššūkio katilo“ taurės nugalėtojui savo prizą yra paruošęs Savivaldybės mero pavaduotojas Algis Bekeris.
Prizų bus daug ir pačių įvairiausių, kaip ir žuvienių. Tad nepraleiskite progos ir patys subūrę komandą dalyvaukite čempionate. Patirsite neišdildomų įspūdžių.