Žuvienės virimo čempionato „Įdomybių katilas“ Nr. 2

DSC 0508Rugsėjo 8-oji jau visai čia pat, tarptautinis, jubiliejinis – 10-asis Žuvienės virimo čempionatas jau ranka pasiekiamas. Ažiotažas milžiniškas, tačiau tegu kalba statistika.

Trečiadienio ryto duomenimis, įvertinus jau 38 užsiregistravusių komandų anketas, turime 11 komandų debiutančių ir lygiai pusę – 19 komandų, atvykstančių iš kitur. Planuojama išvirti beveik 2500 litrų žuvienės, o pati aršiausia konkurencija vyks žuvies sriubos kategorijoje, kurioje varžysis net 24 virėjai.

Padaugėjo ir tarptautinių komandų skaičius – jų bus 6, nes prisijungti panoro ir Rusijos konsulato Lietuvoje komanda. Čempionatas atviras ir draugiškas visiems.

Kiekvieną dieną sulaukiame skambučių iš įvairių Lietuvos regionų su pačiais įdomiausiais klausimais. Pavyzdžiui, ar galima atvykti į čempionatą su savo kemperiais ir ar Šilutės mieste yra jiems pritaikytos aikštelės…

Smagu, kad į čempionatą grįžta Klaipėda su „Frederiko pasažo“ virėjais ir savo idėjomis. Komplimentai „Germanikai“, kurios vadovai, nepaisant Šyšos upę įkalinusių, pavojingai pasvirusių medžių, ketina įplaukti su savo laivu į upės Šilokarčemos aikštės kilpą. O gal net ir išvirti žuvienę pačiame kurėne ar šalia jo?.. Manau, visi norintieji galės apsilankyti šiame didingame Pamario krašto istoriniame laive, pagamintame darbščių „Germanikos“ darbuotojų rankomis.

„Šilutės baldai“ jau gamina išskirtines, žuvies formos pjaustymo lenteles su čempionato ir įmonės logotipiniais ženklais. Šios lentelės kartu su išskirtinėmis čempionato prijuostėmis bus įteiktos visiems čempionate dalyvaujantiems žuvienės virėjams. Jiems bus įteikti ir unikalūs čempionato puodeliai – tai dovana ilgamečio čempionato reklaminio partnerio – VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos.

Daugiau nei 100 reklaminių lankstinukų, pagamintų F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje kartu su Šilutės turizmo informacijos centru, iškeliaus savaitgalį į Lietuvos sostinėje vyksiančias Vilniaus dienas. „Šarūno reklama“ dirba dieną ir naktį, ruošdama visą logistiką ir prizus – iki čempionato lieka savaitė, o darbų milijonas.

Šilutės seniūnijos darbuotojų taip pat laukia rimtas išbandymas. Jie ne tik paruoš čempionatui istorinę Šilokarčemos aikštę, kartu su „Šilutės komunalininku“ puoš šventei miestą, bet ir jau antrą kartą iš eilės dalyvaus čempionate kaip Šilutės seniūnijos „Žuvelių“ komanda.

Ištikimi čempionatui ir „Šilutės polderiai“ su Arūnu Jagminu priešakyje, kuris pats virs žuvienę jau septintajame čempionate iš eilės. Ne kiekvienos įmonės vadovas galėtų pasigirti tokiu nenutrūkstamu darbo stažu. 

Smagu, kad į komandas pradeda burtis įvairios organizacijos ir bendrijos: sodo bendrija „Rasa“, „Bočių“ draugija. Žuvienės čempionatas į savo kerus įtraukia visus – dalyvius, žiūrovus, prekybininkus. Kiekviename žingsnyje sutinkame dalykišką geranoriškumą ir gauname praktinę pagalbą vienu ar kitu klausimu.

Žuvienės čempionatas mus visus suvienija ir suburia didžiuotis savo kraštu ir jo kultūriniu – kulinariniu paveldu.

Į čempionatą jūsų niekas prievarta neatvarys, noras dalyvauti turi būti jūsų pačių. Gera matyti, kai žmonės degte dega noru dalyvauti kaip komanda.      
   
Registracija į čempionatą bus tęsiama dar visą ateinančią savaitę, tad dar nevėlu papildyti čempionate dalyvausiančių komandų ir virėjų gretas.

Pagarbiai, Marijus BUDRAITIS, čempionato vyr. šefas.