Žuvienės virimo čempionato įdomybių katilas Nr. 3

Rugsėjo 5 dieną Rusnės saloje bus pasiektas absoliutus žuvienės rekordas – tiek žuvienės, išvirtos vienu metu vienoje vietoje Rusnės sala dar nėra mačiusi! Toliau pildosi XII tarptautiniame žuvienės virimo čempionate dalyvauti norinčių komandų iš visos Lietuvos gretos. Tęsiame pažintį su savomis ir atvyksiančiomis komandomis.

Net keturias ekipas į čempionatą atsiunčia anas Kuršių marių krantas. Tiek daug komandų čempionate Neringa dar niekada nėra turėjusi. Tai rodo, kad Nida ir Juodkrantė rimtai ketina anksčiau ar vėliau parsiplukdyti čempionų žiedą į savo uostą.

Padarę keletos metų pertrauką į čempionatą grįžta Šilutės miškininkai. Žinant komandos vadovo Romo Gečo azartą ir virėjos Dalios Barkauskienės meistriškumą iš jų galima laukti skrydžio aukštyn. Miškininkai neturi nieko prieš papildyti savo laimėjimų kolekciją, nes 2015 metais jau iškovojo II vieta Žuvies sriubos kategorijoje.

Mintys nugvelbti čempiono žiedą ar prizininkų plaketę akivaizdžiai yra ir „Kablio“ komandos planuose.

VšĮ sporto klubas „Šilutės kablys“ su nerimstančiu savo virėju Ramūnu Marozu prieš 2 metus jau džiaugėsi antrąja vieta Žuvies sriubos kategorijoje. Ši komanda nepraleidžia nė vieno Žuvienės čempionato, o jų kiemas kasmet tampa azartiškų ir sportinių rungčių vieta. Prisiekę krepšinio fanai ir į čempionatą įneša savito siautulingo žavesio, nė vieno nepaliekančio abejingu.

Antrą kartą į čempionatą susiruošė ir „Rusnės rykliai“, vadovaujami Dariaus Vismanto ir Sauliaus Bukanto. Šį kartą vyr. virėjo pareigas jie atidavė į patikimas Ramūno Lukošaičio rankas.

Rusnės sala turi ne vieną komandą – „Rusnietis“ čempionate dalyvauja jau trečią kartą. Sėkmingiausi jam buvo 2018-ieji, kai komanda iškovojo III prizinę vietą. Komandos virėja Virginija Svitkinienė tiki savo sėkme ir tai svarbiausia.

Gražų pavyzdį rodo Audronė Mickienė iš Pagėgių savivaldybės, kuri subūrė visą savo plačią giminę ir virs giminės žuvienę.

Tokie pavyzdžiai dar kartą patvirtina seną nerašytą tiesą, kad žuvienės čempionatas daugeliui mūsų tampa svarbiu kalendoriniu renginiu, kurio negalima praleisti. Tikimės palankaus oro, gero žvejybinio laimikio, be kurio žuvienės tikrai niekas neišvirs. Rusnės sala jau gyvena čempionato laukimu. Tam savaitgaliui kaimo turizmo sodybos seniai rezervuotos, nes atvykstantys svečiai numato ne tik išvirti žuvienę, bet ir rimčiau susipažinti su mūsų kraštu. Tokiu jų pasirinkimu nuoširdžiai džiaugiamės, nes tai pati geriausia mūsų krašto reklama, pasklisianti po visą margą „svietą“.

Registracija tęsiama, pats metas atsibusti ir vietinėms pamario komandoms, ketinančioms įsilieti į gausią žuvienės virėjų šeimą Katilų alėjoje.

Žuvienės čempionato vyriausiasis šefas Marijus BUDRAITIS